8 gaziye milli mücadele madalyası verildi - Gazete KonyaGazete Konya

25 Ocak 2022 - 01:05
Saç bakım Ürünleri
Türkçe العربية English

8 gaziye milli mücadele madalyası verildi

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NİN 1974 YILINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI’NA KATILAN NİĞDELİ 8 GAZİ İÇİN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ (KKTC) TARAFINDAN GÖNDERİLEN “KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ MÜCADELE MADALYASI” VE BERATLARI NİĞDE VALİSİ YILMAZ ŞİMŞEK TARAFINDAN VERİLDİ.

8 gaziye milli mücadele madalyası verildi
Son Güncelleme :

01 Aralık 2021 - 14:45

38 Okuma

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 1974 yılında gerçekleştirdiği Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan Niğdeli 8 gazi için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarafından gönderilen ’Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası’ ve beratları Niğde Valisi Yılmaz Şimşek tarafından verildi.

Valilik makamında düzenlenen törende konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz her zaman olduğu gibi, Kıbrıs Barış Harekatı’nda da büyük bir zafere imza atarak soydaşlarımızı bu zulümden kurtardı, adaya barış ve huzur getirdi. Bu zaferde büyük payı olan, canı pahasına yavru vatanın savunmasında yer alan siz kahraman gazilerimizin gösterdiği kahramanlıkların birer nişanesi olarak, bu madalyaları takdim ediyorum. Şehit ve gazilik Türk milleti için daima büyük onur olmuştur. Verdiğimiz madalya, devlet, millet olarak sizlere karşı vefa borcumuzun, şükran duygularımızın bir ifadesidir” dedi

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.