Bakan Koca: "Türkiye Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi yapacak" - Gazete KonyaGazete Konya

3 Aralık 2021 - 13:21
Türkçe العربية English

Bakan Koca: “Türkiye Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi yapacak”

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ AVRUPA DİREKTÖRÜ HANS KLUGE, “ZORLU KIŞ AYLARIYLA KARŞI KARŞIYA KALMIŞKEN SAĞLIK SİSTEMLERİ VE YOĞUN BAKIMLARI SIKINTILI DURUMDA OLAN AVRUPA ÜLKELERİNDEN İHTİYAÇ DUYULMASI HALİNDE COVİD-19 HASTALARININ ALINABİLECEĞİNE İLİŞKİN CÖMERT TEKLİFİNDEN DOLAYI DR. FAHRETTİN KOCA’YA VE TÜRKİYE’YE MÜTEŞEKKİRİM” DEDİ.

Bakan Koca: “Türkiye Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi yapacak”
Son Güncelleme :

24 Kasım 2021 - 22:30

25 Okuma

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi daha yapacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Koca, yaptığı telefon görüşmesinde son dönemde vaka artışlarının oldukça fazla olduğu ve yoğun bakımlarındaki doluluk oranının hat safhaya ulaştığı Avrupa’dan ihtiyaç duyulması halinde, Covid-19 hastalarının Türkiye’ye alınabileceğini söyledi.

“Dr. Koca ve Türkiye’ye teşekkürler”

DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge, sosyal medya hesabı üzerinden bir teşekkür paylaşımı yaptı. Kluge paylaşımında, “Bu pandemiyi yalnızca dayanışma ile yenebiliriz. Zorlu kış aylarıyla karşı karşıya kalmışken sağlık sistemleri ve yoğun bakımları sıkıntılı durumda olan Avrupa ülkelerinden ihtiyaç duyulması halinde Covid-19 hastalarının alınabileceğine ilişkin cömert teklifinden dolayı Dr. Fahrettin Koca’ya ve Türkiye’ye müteşekkirim. Türkiye, pandeminin başından beri 160 ülke ve 29 uluslararası kuruluşa Covid-19 malzemesi göndererek ve 11 ülkeye 2 milyon dozu aşkın aşı hibe ederek önemli bir küresel dayanışma örneği gösterdi. Dr. Koca ve Türkiye’ye teşekkürler” ifadelerini kullandı.

“Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi daha yapacağımızın müjdesini de sizinle paylaşmak istiyorum”

Bakan Koca da Hans Kluge’nin bu paylaşımına cevaben, “Sayın Hans Kluge, pandeminin başından itibaren Türkiye’nin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde uluslararası dayanışmaya verdiği katkıya dikkat çektiğiniz için teşekkür ediyorum. Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi daha yapacağımızın müjdesini de sizinle paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.