Bakan Soylu: “Ovacık kırsalında, bir mağaraya gerçekleştirilen operasyonda 1’i teslim, toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi” - Gazete KonyaGazete Konya

20 Ocak 2022 - 04:30
Türkçe العربية English

Bakan Soylu: “Ovacık kırsalında, bir mağaraya gerçekleştirilen operasyonda 1’i teslim, toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi”

ÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, TUNCELİ’NİN OVACIK KIRSALINDA GÜVENLİK GÜÇLERİNCE GERÇEKLEŞTİRİLEN BİR OPERASYONDA BİRİSİ TESLİM TOPLAM 3 TERÖRİSTİN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİĞİNİ BELİRTTİ. BAKAN SOYLU, ÇIKAN ÇATIŞMADA AĞIR YARALANAN BİR ASKERİN İSE ŞEHİT OLDUĞUNU AÇIKLADI.

Bakan Soylu: “Ovacık kırsalında, bir mağaraya gerçekleştirilen operasyonda 1’i teslim, toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi”
Son Güncelleme :

03 Aralık 2021 - 17:30

36 Okuma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’nin Ovacık kırsalında güvenlik güçlerince gerçekleştirilen bir operasyonda birisi teslim toplam 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Bakan Soylu, çıkan çatışmada ağır yaralanan bir askerin ise şehit olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’nin Ovacık kırsalında güvenlik güçlerince gerçekleştirilen bir operasyonda birisi teslim toplam 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Bakan Soylu, çıkan çatışmada ağır yaralanan bir askerin ise şehit olduğunu açıkladı. Bakan Soylu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Eren Kış-6 Mercan Dağları Operasyonları’nda, Tunceli Ovacık kırsalında, bir mağaraya gerçekleştirilen operasyonda 1’i teslim, toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi. Mağarada sıkıştırılan teröristlere operasyon devam ediyor. Operasyonun ilk aşamasında teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan 1 Kahraman Jandarma’mız; yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak Şehit oldu. Şehidimize Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve Jandarma Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.