Başakşehir’de çölyak hastalarına özel gıda paketi - Gazete KonyaGazete Konya

20 Ekim 2021 - 12:56
Türkçe العربية English

Başakşehir’de çölyak hastalarına özel gıda paketi

BAŞAKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YASİN KARTOĞLU, İLÇE GENELİNDE BULUNAN ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN GLÜTENSİZ GIDALARIN DAĞITIMINI YAPTI. BAŞKAN KARTOĞLU, ÇÖLYAK HASTASI İLÇE SAKİNLERİNE DÜZENLİ OLARAK GLÜTENSİZ GIDA TEMİN EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

Başakşehir’de çölyak hastalarına özel gıda paketi
Son Güncelleme :

17 Eylül 2021 - 19:45

56 Okuma

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe genelinde bulunan Çölyak hastaları için özel olarak hazırlanan glütensiz gıdaların dağıtımını yaptı. Başkan Kartoğlu, Çölyak hastası ilçe sakinlerine düzenli olarak glütensiz gıda temin edeceklerini söyledi.

Başakşehir Belediyesi, ilçe genelinde bulunan Çölyak hastaları için anlamlı bir çalışma başlattı. Çölyak hastası 24 aileye özel olarak glüten içermeyen gıda paketleri hazırlandı. Hazırlanan paketleri Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu dağıttı.

“Her bir paket özel olarak hazırlandı”

Başakşehir genelinde başlatılan çalışma kapsamında 24 Çölyak hastası aileye ulaştıklarını ifade eden Başkan Kartoğlu, “Bugün, özel bir farkındalık çalışması yaptık. İlçe genelinde bulunan Çölyak hastası komşularımıza sürpriz yaparak onlar için özel olarak hazırladığımız glütensiz ürünleri teslim ettik. Çalışmamız bugünle sınırlı kalmayacak. Çölyak hastası komşularımıza düzenli olarak glütensiz gıdaların teminini sağlayacağız. Her zaman komşularımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.