Başkent’te şasi ve motor numaraları değiştirilmiş 5 milyon lira değerinde 18 araç ele geçirildi - Gazete KonyaGazete Konya

20 Ocak 2022 - 04:45
Türkçe العربية English

Başkent’te şasi ve motor numaraları değiştirilmiş 5 milyon lira değerinde 18 araç ele geçirildi

SATIN ALDIKLARI KULLANILAMAZ HALDEKİ AĞIR HASARLI OTOMOBİLLERİN KİMLİĞİNİ, YASA DIŞI YOLLARLA TEMİN ETTİKLERİ AYNI MODEL OTOMOBİLLERLE DEĞİŞTİRİP ‘CHANGE’ YAPTIĞI TESPİT EDİLEN 6 KİŞİ ANKARA’DA GÖZALTINA ALINDI. GÖZALTINA ALINAN ŞAHISLARDAN 3’Ü TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLİRKEN ‘CHANGE’ YAPILDIĞI TESPİT EDİLEN VE PİYASA DEĞERİ 5 MİLYON LİRA OLAN TOPLAM 18 ARACA İSE EL KONULDU.

Başkent’te şasi ve motor numaraları değiştirilmiş 5 milyon lira değerinde 18 araç ele geçirildi
Son Güncelleme :

14 Ocak 2022 - 15:29

19 Okuma

Ankara’da satın aldıkları kullanılamaz haldeki ağır hasarlı otomobillerin şasi ve motor numaralarını yasa dışı yollarla temin ettikleri aynı model otomobillerin numaraları ile değiştirdikleri tespit edilen 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan 3’ü tutuklanırken, piyasa değeri 5 milyon lira olan 18 araca ise el konuldu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, oto yedek parça işi yapan İ.Ö., R.Ö., Ö.Ö ve S.Ö’nün T.I. ve F.Ş. ile iş birliği yaparak satın aldıkları kullanılamaz haldeki ağır hasarlı otomobillerin şasi ve motor numaralarını hacizden aldıkları ve yasa dışı yollarla temin ettikleri otomobillerin numaralarıyla değiştirip haksız kazanç elde ettiğini tespit etti. Harekete geçen polis ekipleri, 6 şüpheliyi 6 farklı adreste eş zamanlı operasyonla yakalayarak gözaltına aldı. 9 farklı ilde şasi ve motor numaraları değiştirildiği tespit edilen 18 araca ise el konuldu. Araçlar, Ankara Emniyet Müdürlüğüne ait Taşıt Bakım ve Onarım Büro Amirliği otoparkına çekilerek muhafaza altına alındı. Ele geçirilen otomobillerin toplam piyasa değerinin 5 milyon lira olduğu öğrenildi. Yakalanan şahsılardan İ.Ö., Ö.Ö. ve R.Ö., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerden T.I. ve F.Ş. serbest bırakılırken, S.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Vekalet ile çok sayıda oto alım satımı yaptıkları öğrenildi

Zanlıların temin ettikleri ağır hasarlı otolara ait kimlikleri çalıntı, hacizli ve yurt dışından yasa dışı yollarla getirdikleri aynı model araçlarla değiştirdiği, bu araçları iyi niyetli üçüncü şahıslara sattıkları, kendilerini ve yakınlarının üzerinden vermiş oldukları vekaletlerle çok sayıda oto alım satımı yaptıkları tespit edildi.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.