DOLAR 16,7832 % 0.34
EURO 17,4971 % -0.28
GRAM ALTIN 976,05 % 0,63
ÇEYREK A. 1.595,84 % 0,63
BITCOIN 19.133,80 -0.67
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°
Google News

Beyşehir’de öğrencilere farkındalık eğitimi verildi

KONYA’NIN BEYŞEHİR İLÇESİNDE, DAVRANIŞSAL BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE İLİŞKİN OLARAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK DÜZENLENEN FARKINDALIK EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR.

Giriş Tarihi :

28 Mayıs 2022 - 12:14

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2022 - 12:14

Beyşehir’de öğrencilere farkındalık eğitimi verildi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, davranışsal bağımlılıkla mücadeleye ilişkin olarak ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik düzenlenen farkındalık eğitimleri sürüyor.

Beyşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “davranışsal bağımlılıkla mücadele” ile farkındalığa yönelik eğitim faaliyetleri yürütülüyor. Faaliyetler çerçevesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri, farklı okullarda çalışmalar sürdürüyor. Eğitimlerde teknolojik bağımlılığa dikkat çeken sağlık görevlileri, teknolojinin azının karar, çoğunun ise zarar olduğunu belirtirken, spor yaparak teknolojik bağımlılıktan kurtulmayı ve daha sağlıklı ve zinde bir yaşam sürülebileceğini anlatıyor. İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından davranışsal bağımlılıkla mücadele farkındalık programıyla düzenlenen voleybol müsabakasında Cahit Zarifoğlu Lisesi ve Özel Tuğra Lisesi öğrencileri karşı karşıya geldi. Farkındalık eğitimleri ilçe merkezindeki İhsan Kabadayı Ortaokulu, Özel Doğa Koleji, Atatürk Ortaokulu, Eşrefoğlu ve Beytepe Ortaokulu, Süheyla Doğa Ortaokulu’nun yanı sıra kırsal mahallelerden Üzümlü’de Cengiz Topel Ortaokulu’nda 5,6 ve 7’inci sınıflarda öğrenim gören öğrencilere verildi. Bu arada, Üzümlü ve Huğlu mahallelerinde yetişkinlere yönelik farkındalık eğitimleri de yürütüldü. Sağlık görevlileri, kahvehane ve işyerlerine astıkları konuyu anlatan afişlerin yanı sıra yaptıkları sunumlarla da teknolojik bağımlılığın zararlarına dikkat çekti.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.