BioNTech’in kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin Selanik’te Atatürk Evi’ni ziyaret etti - Gazete KonyaGazete Konya

16 Ekim 2021 - 18:19
Türkçe العربية English

BioNTech’in kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin Selanik’te Atatürk Evi’ni ziyaret etti

COVİD-19’A KARŞI AŞI GELİŞTİRDİKLERİ AŞIYLA ADLARIN SÖZ ETTİREN BİONTECH’İN KURUCU ORTAKLARI DR. ÖZLEM TÜRECİ VE PROF. DR. UĞUR ŞAHİN’İN YUNANİSTAN’IN SELANİK KENTİNDE BULUNAN ATATÜRK EVİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BioNTech’in kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin Selanik’te Atatürk Evi’ni ziyaret etti
Son Güncelleme :

13 Ekim 2021 - 20:45

75 Okuma

Covid-19’a karşı aşı geliştirdikleri aşıyla adların söz ettiren BioNTech’in kurucu ortakları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin’in Yunanistan’ın Selanik kentinde bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

Korona virüse karşı geliştirdikleri aşı ile dünya tarafından tanınan BioNTech’in kurucu ortakları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, bir etkinliğe katılmak için geldikleri Yunanistan’ın Selanik kentinde ilk olarak Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğu tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, havaalanına indikten sonra Türeci ve Şahin’in Selanik’te ilk olarak Atatürk Evi’ni ziyaret etmek istedikleri belirtildi.

Havaalanında Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin’in karşıladığı Türeci ve Şahin çifti Atatürk Evi’ndeki anı defterine ise, “Atatürk’ün doğduğu yeri ziyaret etmek Türk kökenli bilim insanları olarak bizler için bir onurdur. Atatürk modern Avrupa’nın öncü liderlerinden biri olarak özgür düşünce ve bilimin insanlık için taşıdıkları temel değeri anladı. ’Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ şeklindeki bilge sözüne tamamen katılıyoruz” notunu yazdı.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.