Bucalı gençler yaz tatilinde robotik kodlama öğreniyor - Gazete KonyaGazete Konya

3 Ağustos 2021 - 11:47
Türkçe العربية English

Bucalı gençler yaz tatilinde robotik kodlama öğreniyor

BUCA BELEDİYESİ KIZILÇULLU BİLİM VE SANAT MERKEZİNİN ÖĞRENCİLERİ, YAZ TATİLİNİ DİJİTAL ÇAĞIN VAZGEÇİLMEZ BECERİLERİNDEN BİRİ OLAN ROBOTİK KODLAMA İLE DEĞERLENDİRDİ.

Bucalı gençler yaz tatilinde robotik kodlama öğreniyor
Son Güncelleme :

20 Temmuz 2021 - 9:20

28 Okuma

Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezinin öğrencileri, yaz tatilini dijital çağın vazgeçilmez becerilerinden biri olan robotik kodlama ile değerlendirdi. Gençler, ulusal ve uluslararası arenada yeni başarılar elde etmek için çalışmalara başladı.

Yetişmekte olan genç kuşağın her türlü donanıma sahip olması için nitelikli çalışmalar gerçekleştiren Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi, yaz tatilinde önemli bir çalışmaya imza attı. Hazırladığı bilim ve sanat projeleriyle, ulusal ve uluslararası arenadaki birçok yarışmada önemli başarılar elde eden merkezin öğrencileri, yaz aylarıyla birlikte yeni başarılar için yüz yüze robotik-kodlama eğitimine başladı. Uzman eğitimciler Gürkan Lokman ve Tolga Orhanoğlu yönetiminde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine, temel ve ileri robotik uygulamaları, 3 boyutlu tasarım konularında teorik ve uygulamalı dersler verildi. Öğrenciler, eğitimlere yoğun ilgi gösterirken tatil sürecini en verimli biçimde değerlendirme olanağı buldu.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.