DOLAR 16,7832 % 0.34
EURO 17,4971 % -0.28
GRAM ALTIN 976,05 % 0,63
ÇEYREK A. 1.595,84 % 0,63
BITCOIN 19.133,80 -0.67
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°
Google News

Canı meyve çeken çocuklara ‘Göz Hakkı Manav’ından ücretsiz meyve dağıtıldı

HAYIRSEVERLERİN GÖNLÜNDEN KOPAN YARDIMLARI İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE BULUŞTURAN ANKARA ABİSİ İYİLİK DERNEĞİ, KURDUKLARI ‘GÖZ HAKKI MANAVI’YLA DA BU KEZ ÇOCUKLARA MEYVE İKRAMINDA BULUNDU. MEYVE ALMAYA MADDİ İMKANLARININ YETMEDİĞİ AİLELERİN ÇOCUKLARINA YÖNELİK HAYATA GEÇİRİLEN GÖZ HAKKI MANAVI’NDA BİRBİRİNDEN LEZZETLİ MEYVELERİ TADAN MİNİKLERİN YÜZLERİNDEKİ MUTLULUK İSE GÖRMEĞE DEĞERDİ.

Giriş Tarihi :

28 Mayıs 2022 - 15:29

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2022 - 15:29

Canı meyve çeken çocuklara ‘Göz Hakkı Manav’ından ücretsiz meyve dağıtıldı

Hayırseverlerin gönlünden kopan yardımları ihtiyaç sahipleriyle buluşturan Ankara Abisi İyilik Derneği, kurdukları ‘Göz Hakkı Manavı’yla da bu kez çocuklara meyve ikramında bulundu. Meyve almaya maddi imkanlarının yetmediği ailelerin çocuklarına yönelik hayata geçirilen Göz Hakkı Manavı’nda birbirinden lezzetli meyveleri tadan miniklerin yüzlerindeki mutluluk ise görmeğe değerdi.

Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi gören Ankara Abisi İyilik Derneği, yine örnek bir harekete imza attı. Dernek, hayırseverlerin destekleriyle alınan meyveleri kurdukları ‘Göz Hakkı Manavı’nda ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarıyla buluşturarak yüzlerinde gülücükler oluşturdu. Etimesgut ilçesinde yer alan Alsancak Semt Pazarı’nda kurulan ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik hayata geçirilen Göz Hakkı Manavı vatandaşlar tarafından da büyük takdir topladı. Pazarda ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra diğer vatandaşlara ve çocuklara da ikramlarda bulunuldu.

“Bir anne çocuğuna pazardan meyve alamayınca çocuk üzülüyor”

Hayata geçirdikleri proje hakkında bilgi veren Ankara Abisi İyilik Derneği Başkanı Yasin Oyanık, “Derneğimizin, ‘Var bir hayalimiz’ diye sloganı vardı. Bu da bizim ‘Göz Hakkı Manavı’ hayalimiz. Bir anne çocuğuna pazardan meyve alamayınca çocuk üzülüyor. Annesinde de alamadığı için bir üzüntü oluyor. Göz Hakkı Manavı reyonumuz bu şekilde işleyecek. Çocuğun canı meyve çektiğinde nefsi körelsin diye burada ücretsiz bir şekilde çocuğumuza meyve ikram edeceğiz. Biz de burada çocuklarımızın mutluluğuna şahit olacağız. Hali hazırda derneğimizin projeleri var. Erzak ve medikal dağıtımlarımız oluyor. Bu da yeni bir projemiz. Hayır sahiplerinden de bu projeye desteklerini bekliyoruz. Bu tezgahın maliyeti hayır sahiplerimiz tarafından karşılandı. Destekler devam ederse diğer pazarlara da yansıtacağız bu projemizi. Bu tamamen gönüllük esasıyla işleyen bir proje” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan Ekrem Kazan ise “Bence güzel bir uygulama. Hatta bütün pazarlara ve marketlere uygulanması gereken bir şey. Bazı insanların alamayacağı meyveler sebzeler oluyor. Çocuklarının önlerini kapatarak tezgahlardan geçtikleri oluyor. Bu çocukların göz hakkı olarak güzel bir uygulama olmuş. Gayet güzel bir uygulama, ben beğendim” dedi.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.