DOLAR 16,7832 % 0.34
EURO 17,4971 % -0.28
GRAM ALTIN 976,05 % 0,63
ÇEYREK A. 1.595,84 % 0,63
BITCOIN 19.189,90 -0.38
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

Çocuklar bilim insanı olma yolunda

ALTINDAĞ BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ ÜYESİ GENÇLER, BİLİM İNSANI OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATTI. ALTINDAĞLI ÇOCUKLAR ‘USTURLAB DENEYİM MERKEZİ’NDE KEŞFE ÇIKTI.

Giriş Tarihi :

28 Mayıs 2022 - 13:29

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2022 - 13:29

Çocuklar bilim insanı olma yolunda

Ankara Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezi üyesi gençler, bilim insanı olma yolunda önemli adımlar attı. Altındağlı çocuklar ’Usturlab Deneyim Merkezi’nde keşfe çıktı.

Çamlık Cahit Zarifoğlu Gençlik Merkezi üyesi öğrenciler ’Usturlab Deneyim Merkezi’nde astronomi, bilim, sanat ve robotik-kodlama atölyesine katıldı. Kale Mahallesi’nde bulunan, bilimi, felsefe ve sanatla birleştiren sosyal bir girişim olan ’Usturlab Deneyim Merkezi’ Altındağlı çocukları adeta büyüledi. Bilim insanı olma yolunda ilk adımları atan Altındağlı çocuklar hem eğlendi, hem de öğrendi.

“Altındağ’dan bilim insanları da çıkacak inşallah”

Altındağlı çocukların ve gençlerin eğlenerek öğrendikleri her projeye destek olmaya gayret ettiklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı “Çocuklarımız hem eğlensinler hem de öğrensinler istiyoruz. Usturlab Deneyim Merkezi sayesinde, hepsi birer küçük bilim insanı oldu, merak duygularının peşine takılarak bilim alanında keşfe çıktı, uzay, astronomi, robotik kodlama gibi bilimsel konularda bilgi edindi. Eğlenerek öğrendiler” dedi.

Altındağ’da pek çok değişik alanda başarılı çocukların ve gençlerin yetiştiğini vurgulayan Başkan Balcı “Altındağ’dan çok başarılı bilim insanları da çıkacağına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.