Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılay Başkanı Kınık ve IFRC Genel Sekreteri Chapagain’i kabul etti - Gazete KonyaGazete Konya

20 Ocak 2022 - 06:09
Türkçe العربية English

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılay Başkanı Kınık ve IFRC Genel Sekreteri Chapagain’i kabul etti

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KIZILAY BAŞKANI KEREM KINIK VE ULUSLARARASI KIZILAY-KIZILHAÇ DERNEKLERİ FEDERASYONU (IFRC) GENEL SEKRETERİ JAGAN CHAPAGAİN’İ KABUL ETTİ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılay Başkanı Kınık ve IFRC Genel Sekreteri Chapagain’i kabul etti
Son Güncelleme :

04 Aralık 2021 - 1:00

41 Okuma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılay Başkanı Kerem Kınık ve Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Genel Sekreteri Jagan Chapagain’i kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşen kabulde, Türkiye’de ve çevre ülkelerde bulunan Suriyeliler başta olmak üzere özellikle mültecilere yönelik insani yardım faaliyetleri ve İstanbul’un insani yardım dünyasının lojistik üssü olması için yürütülen çalışmalar ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Suriyelilere yönelik yürüttüğü gönüllü geri dönüş çalışmalarına IFRC ve uluslararası kamuoyunun daha etkin destek vermesi gerektiğini ifade etti. Kızılay Başkanı Kınık ve IFRC Genel Sekreteri Chapagain da mültecilerin yaşadığı acıları her platformda gündemde tuttuğu ve insani yardım çabaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.