Dicle Üniversitesi öğrencileri köy çocuklarına hediye götürdü - Gazete KonyaGazete Konya

3 Aralık 2021 - 13:17
Türkçe العربية English

Dicle Üniversitesi öğrencileri köy çocuklarına hediye götürdü

DİCLE ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ, PANDEMİ SÜRECİNİN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ OLUMSUZ ETKİLERİNİ KALDIRMAK, ONLARIN MORAL VE MOTİVASYONLARINA İVME KAZANDIRMAK VE EĞİTİMİN ÖNEMİNİ ANLATMAK AMACIYLA ÇEŞİTLİ SOSYAL ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRDİLER.

Dicle Üniversitesi öğrencileri köy çocuklarına hediye götürdü
Son Güncelleme :

20 Ekim 2021 - 15:17

30 Okuma

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, pandemi sürecinin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini kaldırmak, moral ve motivasyonlarına ivme kazandırmak ve eğitimin önemini anlatmak amacıyla çeşitli sosyal etkinlikler gerçekleştirdi.

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden Ömer Faruk Cengiz, Nurcan Aslan, İsmail Tofan, Yağmur Yıldız pandemi sürecinin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini kaldırmak, moral ve motivasyonlarına ivme kazandırmak ve eğitimin önemini anlatmak amacıyla çeşitli sosyal etkinlikler gerçekleştirdi. Bu etkinliklerin temel amacının çocukları mutlu etmek ve eğitimin önemine teşvik etmek olduğunu belirten Ömer Faruk Cengiz, “Daha önce arkadaşlarla Batman Kozluk’a bağlı Aşağı Yankılı İlköğretim Okuluna, Diyarbakır Hazro’ya bağlı Aşağı Avlak İlköğretim Okuluna ve son olarak Sürenbağ İlköğretim Okuluna ziyarette bulunduk. Köy okulları öğrencilerine, ara öğün ve pasta ikramının yanı sıra kırtasiye malzemeleri ve okuma kitapları da hediye ederek onların sevincine ortak olduk çocukların yüzündeki sevinci görmek mutluluk verici” diye konuştu.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.