Ekolojik Kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi - Gazete KonyaGazete Konya

3 Aralık 2021 - 12:30
Türkçe العربية English

Ekolojik Kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ DİŞ HEKİMİ ŞENEL GÜNAL İLTAŞ, EKOLOJİK KREŞ ÖĞRENCİLERİNE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERDİ. ÇOCUKLARA DİŞ FIRÇALAMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK, ERKEN YAŞLARDA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİNİ ANLAMALARINI SAĞLAMAK AMACIYLA VERİLEN EĞİTİMDE MİNİKLERE DİŞ MACUNU VE DİŞ FIRÇASI HEDİYE EDİLDİ.

Ekolojik Kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi
Son Güncelleme :

25 Kasım 2021 - 13:46

28 Okuma

Döşemealtı Belediyesi Diş Hekimi Şenel Günal İltaş, Ekolojik Kreş öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi. Çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak, erken yaşlarda ağız ve diş sağlığının önemini anlamalarını sağlamak amacıyla verilen eğitimde öğrencilere diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.

18-24 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı haftası etkinlikleri kapsamında Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş öğrencilerine Diş Hekimi Şenel Günal İltaş tarafından dengeli ve düzenli beslenmenin faydaları ve ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı. Diş Hekimi İltaş, Ekolojik Kreş sinema salonunda öğrencilere barkovizyonda diş fırçalamanın önemini anlatan kısa film izletti.

“Diş fırçası hediyesi”

Tüm öğrencilere diş fırçası ve macunu hediye edilirken, doğru diş fırçalama teknikleri anlatıldı. Ağız ve Diş Bakımı alışkanlığının küçük yaşlarda alındığını söyleyen Diş Hekimi Şenel Günal İltaş, “Özellikle okul öncesi dönemlerde miniklere diş fırçalamanın önemini eğlenceli bir içimde anlatarak alışkanlık kazanmalarını sağlıyoruz. Gelecekte, hem normal hayatlarının hem de sosyal yaşantılarının etkilenmemesi için ağız ve diş sağlığının önemini bu yaşlarda alıştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.