HÜDA PAR’dan Konya’da katledilen aileye taziye ziyareti - Gazete KonyaGazete Konya

17 Eylül 2021 - 15:33
Türkçe العربية English

HÜDA PAR’dan Konya’da katledilen aileye taziye ziyareti

HÜDA PAR GENEL BAŞKAN YARDIMCILARINDAN OLUŞAN BİR HEYET, KONYA’NIN MERAM İLÇESİNDE SİLAHLA KATLEDİLEN 7 KİŞİ İÇİN TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

HÜDA PAR’dan Konya’da katledilen aileye taziye ziyareti
Son Güncelleme :

02 Ağustos 2021 - 19:36

118 Okuma

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcılarından oluşan bir heyet, Konya’nın Meram ilçesinde silahlı saldırı sonucu katledilen 7 kişi için taziye ziyaretinde bulundu.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Aslan ile Mahmut Şahin, GİK Üyesi Cemil Genç, HÜDA PAR Konya İl Başkanı Mehmet Zülfü Tan ve beraberlerindeki kalabalık bir heyet, Konya’da katledilen 7 kişinin taziyesine katıldı.

HÜDA PAR heyeti, katledilenlere Allah’tan rahmet, acılı aileye başsağlığı ve sabır temennisinde bulundu.

Taziye ziyaretlerinin ardından açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Aslan, herkes gibi katledilenlerin acısını ve hüznünü içlerinde yaşadıklarını söyledi.

Yaşanan acının tarifsiz olduğunu ifade eden Aslan, “Ateş, düştüğü yeri yakar’ denilir. O ateş gerçekten burayı yakmış. Büyük bir vahşet gerçekleşmiş. Savaşlarda bile kadınlara, yaşlılara ve çocuklara el uzatılmazken burada hem kadınlara hem yaşlılara silah doğrultulmuş ve büyük bir vahşet gerçekleştirilmiştir. Bu vahşeti kabul etmek mümkün değildir.” dedi.

Aslan, “Olay bütün yönleriyle, sorumluların da ihmali varsa gerçekten ortaya çıkarılması ve kamuoyuyla paylaşılması gerekir. Bu mesele öyle basit geçiştirilecek bir mesele değildir. Bir evin içerisinde gerçekleşen vahşet vardır. Bu vahşetin ortaya çıkarılması gerekir ve bu elbette ki yargının görevidir. Bir an önce bu olayın aydınlatılması ve suçlunun veya suçluların hak ettikleri cezayı görmeleri gerekir.” ifadelerini kullandı.

İLKHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.