İçişleri Bakanlığı’ndan işitme engellilere özel sayfa - Gazete KonyaGazete Konya

20 Ocak 2022 - 05:46
Türkçe العربية English

İçişleri Bakanlığı’ndan işitme engellilere özel sayfa

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI. BAKANLIK FAALİYETLERİNİN ANLATILDIĞI ÇALIŞMALAR, İŞİTME ENGELLİLER İÇİN ÖZEL HAZIRLANAN SOSYAL MEDYA HESABI “ENGELSİZ İÇİŞLERİ TWİTTER” HESABINDA DA YAYINLANACAK.

İçişleri Bakanlığı’ndan işitme engellilere özel sayfa
Son Güncelleme :

03 Aralık 2021 - 17:00

37 Okuma

İçişleri Bakanlığı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir ilke daha imza attı. Bakanlık faaliyetlerinin anlatıldığı çalışmalar, işitme engelliler için özel hazırlanan sosyal medya hesabı “Engelsiz İçişleri Twitter” hesabında da yayınlanacak.

İçişleri Bakanlığı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir ilke daha imza attı. Bakanlık faaliyetlerinin anlatıldığı çalışmalar, işitme engelliler için özel hazırlanan sosyal medya hesabı “Engelsiz İçişleri Twitter” hesabında da yayınlanacak. Ayrıca Facebook, Instagram, Youtube gibi diğer sosyal mecralarda paylaşılan içerikler de işitme engellilere özel olarak hazırlanarak el işareti ile paylaşılacak. Bu sayede engelli vatandaşların kendilerini ilgilendiren haberler başta olmak üzere bakanlığa bağlı diğer kuruluşların yaptıkları çalışmalardan da haberdar olması sağlanacak

İçişleri Bakanlığı, bundan yaklaşık 3 yıl önce, kamuda bir ilki başararak, Bakanlık merkez yönetimi, genel müdürlükler, valilikler ve kaymakamlıklar da dahil olmak üzere toplam 1395 web sayfasını ortak arayüz ve altyapıda toplamıştı. Ayrıca Bakanlığın resmi web sayfaları hali hazırda görme engelliler için gerekli erişilebilir özellikleri içerisinde barındırıyordu.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.