Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisinin son görüntüleri ortaya çıktı - Gazete KonyaGazete Konya

3 Ağustos 2021 - 11:22
Türkçe العربية English

Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisinin son görüntüleri ortaya çıktı

ANKARA’NIN PURSAKLAR İLÇESİNDE KAÇAN KURBANLIK KOYUNU YAKALAMAK İSTERKEN KAYIP OLAN 20 YAŞINDAKİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ ONUR EKER’İN SON GÖRÜNTÜLERİ GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI. KAMERALARA YANSIYAN GÖRÜNTÜLERDE EKER’İN YÜRÜMEKTEN YORGUN OLDUĞU VE HAVANINDA SICAK OLMASINDAN DOLAYI YORULDUĞU, YAVAŞ YAVAŞ HAREKET ETTİĞİ GÖRÜLDÜ.

Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisinin son görüntüleri ortaya çıktı
Son Güncelleme :

22 Temmuz 2021 - 6:05

48 Okuma

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde kaçan kurbanlık koyunu yakalamak isterken kaybolan 20 yaşındaki tıp öğrencisi Onur Eker’in son görüntüleri güvenlik kameralarına yansıdı. Kameralara yansıyan görüntülerde Eker’in yürümekten yorgun olduğu ve havanında sıcak olmasından dolayı yorulduğu, yavaş yavaş hareket ettiği görüldü.

Olay, Ankara’nın Pursaklar ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Onur Eker, bayram tatili için annesiyle birlikte dedesi Zühtü Erdoğan’ın yanına geldi. Onur ve dedesi, bayramın birinci günü kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkarırken koyun kaçarak dağlık alana doğru koşmaya başladı. Onur ve dedesi, koyunun peşinden gitti. Dede Erdoğan, geri dönüp kamyonetini alarak koyunun önüne geçmek için farklı bir yoldan giderken, Onur ise dağlık alanda koyun ile birlikte kayboldu. Zühtü Erdoğan’ın yakınlarıyla yaptığı aramadan sonuç alınamayınca polis ve jandarmaya haber verildi. Olay yerine çok sayıda arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Gece geç saatlere kadar yapılan arama çalışmalarına rağmen Eker bulunamadı.

Kaybolan genç tıp öğrencisinin son görüntüleri kameralara yansıdı

Bayramın ikici gününün yapılan çalışmalarda ise havadan helikopter destekli, termal kamera ve drone da kullanıldı. Yaklaşık 100 kişilik arama- kurtarma ekibinin yaptığı çalışmalara rağmen Onur’un izine rastlanmadı. Bir evin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerinde ise Eker’in yürümekten yorgun olduğu ve havanında sıcak olması nedeniyle yürüyemediği görüldü. Bayramın ikinci gününde Eker’i arama çalışmaları gece geç saatlere kadar sürerken çalışmalara ara verildi.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.