beylikdüzü escort
Kim Jong-Un’un kız kardeşi ABD ve Güney Kore’ye meydan okudu - Gazete Konya
DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kim Jong-Un’un kız kardeşi ABD ve Güney Kore’ye meydan okudu

KUZEY KORE LİDERİ KİM JONG UN’UN KIZ KARDEŞİ KİM YO JONG, BASKI VE YAPTIRIMLARIN ÜLKENİN KİN VE NEFRETİNİ KÖRÜKLEYECEĞİNİ, ABD VE GÜNEY KORE İÇİN BİR İDAM İPİ GÖREVİ GÖRECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Giriş Tarihi :

24 Kasım 2022 - 10:58

Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 10:58

Kim Jong-Un’un kız kardeşi ABD ve Güney Kore’ye meydan okudu

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un kız kardeşi Kim Yo Jong, baskı ve yaptırımların ülkenin kin ve nefretini körükleyeceğini, ABD ve Güney Kore için bir idam ipi görevi göreceğini söyledi.

Kuzey Kore’nin 18 Kasım’da kıtalararası balistik füze denemesinin ardından Pyongyang’a yönelik yaptırımlar yeniden dünya kamuoyunun gündemine geldi. Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un’un kız kardeşi ve Kore İşçi Partisi Merkez Komitesi Başkan Yardımcısı Kim Yo Jong, muhtemel ek yaptırımlara karşın ABD ve Güney Kore’ye meydan okudu. Yaptığı yazılı açıklamada ABD ve Güney Kore’nin kendi bağımsız yaptırımlarını gündemlerine aldığını hatırlatan Kim Yo Jong, yaptırımlar konusunda Washington’u takip etmekle suçladığı Seul yönetimini “ABD’nin sadık köpeği ve yancısı” olarak nitelendirdi.

“Seul hedefimiz değildi”

Eski Güney Kore lideri Moon Jae-in’e ilişkin açıklamalarda bulunan Kim, “En azından Moon Jae-in iktidardayken Seul bizim hedefimiz değildi” dedi. ABD ve Güney Kore işbirliğine değinen Kim, “ABD ve Güney Koreli yandaşlarının Kuzey Kore’ye yönelik çaresiz yaptırımları ve baskıları ülkemizin kin ve nefretini körükleyecek ve onlar için bir idam ipi görevi görecektir” şeklinde konuştu.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.