DOLAR 16,7832 % 0.34
EURO 17,4971 % -0.28
GRAM ALTIN 976,05 % 0,63
ÇEYREK A. 1.595,84 % 0,63
BITCOIN 19.176,50 -0.45
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 15°
Google News

Milletvekili Mustafa Canbey’den Kılıçdaroğlu’na sert tepki

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ DR. MUSTAFA CANBEY, “6’LI MASADAKİ ADAYLIK KRİZİ SONRASINDA, PARTİSİ İÇİNDEKİ KRİZLERİ DE ÇÖZEMEYEN KILIÇDAROĞLU, ARZULADIĞI CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI ÖNE ÇIKARABİLMEK İÇİN BU GİBİ UCUZ NUMARALARLA PARTİ TABANINA VE KAMUOYUNA MESAJ VERMEYE ÇALIŞMAKTADIR” DEDİ.

Giriş Tarihi :

26 Mayıs 2022 - 10:00

Son Güncelleme :

26 Mayıs 2022 - 10:00

Milletvekili Mustafa Canbey’den Kılıçdaroğlu’na sert tepki

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, “6’lı masadaki adaylık krizi sonrasında, partisi içindeki krizleri de çözemeyen Kılıçdaroğlu, arzuladığı cumhurbaşkanı adaylığını öne çıkarabilmek için bu gibi ucuz numaralarla parti tabanına ve kamuoyuna mesaj vermeye çalışmaktadır” dedi.

AK Parti’li Canbey, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki iddialarına tepki gösterdi.

Ana muhalefetin yalan ve dezenformasyonu bilinçli bir politika haline getirdiğini söyleyen Canbey, demokrasilerde ana muhalefet partilerinden, varsa yanlış bunu düzeltmeleri ve çözüm önerileriyle alternatif iktidar olmaya çabalamalarının beklendiğine işaret etti. Canbey, “Ülkemizdeki ana muhalefet o kadar aciz bir durumdaki, sığındıkları tek politika olan yalan siyaseti artık Türk siyasetini kirletmeye başlamıştır. Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik tehdit ve hakaretleri maalesef Türk siyasetinin seviyesini düşürmüştür. Cumhurbaşkanı’nı tehdit etmek, milli iradeyi tehdit etmekle aynı anlama gelir” diye konuştu.

AK Parti’li Canbey, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun dünkü açıklamalarıyla ne kadar büyük bir siyasi açmaza girdiğini ortaya koyduğunu belirterek, “6’lı masadaki adaylık krizi sonrasında, partisi içindeki krizleri de çözemeyen Kılıçdaroğlu, arzuladığı cumhurbaşkanı adaylığını öne çıkarabilmek için bu gibi ucuz numaralarla parti tabanına ve kamuoyuna mesaj vermeye çalışmaktadır” ifadelerini kullandı.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.