beylikdüzü escort
Minikler diş muayenesinden geçirildi - Gazete Konya
DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Minikler diş muayenesinden geçirildi

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK EKİPLERİ, ‘AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI’ ÇERÇEVESİNDE BELİRLENEN OKULLARDA DİŞ TARAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ. ANASINIFI VE 1.SINIF ÖĞRENCİLERİNE YAPILAN TARAMA ÇERÇEVESİNDE MİNİKLER MUAYENE OLURKEN BAKANLIĞIN HAZIRLADIĞI VİDEOYU İZLEDİLER.

Giriş Tarihi :

24 Kasım 2022 - 12:01

Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 12:01

Minikler diş muayenesinden geçirildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri, ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’ çerçevesinde belirlenen okullarda diş taraması gerçekleştirdi. Anasınıfı ve 1.sınıf öğrencilerine yapılan tarama çerçevesinde minikler muayene olurken Bakanlığın hazırladığı videoyu izlediler.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 21-27 Kasım ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’ çerçevesinde belirlenen okullarda diş taraması gerçekleştirildi. Büyükşehir sınırları içerisinde bulunan birçok okulda anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen diş taramasında alanında uzman diş hekimi ve hemşire, okullara giderek öğrencileri muayene ettiler. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan eğitici videoları izleyen minikler, diş hekiminden ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler aldılar.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Sağlıklı nesillerin yetişmesi açısından Büyükşehir olarak önemli projelerde yer alıyoruz. Ekiplerimiz, ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’ çerçevesinde düzenlediğimiz sağlık taramalarına Adapazarı Murtaza Erdoğan İlkokulu’nda devam etti. Birinci sınıf öğrencilerine sağlıklı diş taraması yapan diş hekimimiz, minik öğrencilerin korkularını yenmesine de katkıda oldu. Yapılan çalışmalarımız artarak devam edecek. 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri gününü de kutluyoruz” denildi.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.