DOLAR 16,7832 % 0.34
EURO 17,4971 % -0.28
GRAM ALTIN 976,05 % 0,63
ÇEYREK A. 1.595,84 % 0,63
BITCOIN 19.277,70 0.07
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 15°
Google News

NEVÜ NEVEMM “Duygusal Zeka” konulu webinar düzenledi

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ) EĞİTİMDE MÜKEMMELİYET UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (NEVEMM) TARAFINDAN ‘EĞİTİCİ FARKINDALIK EĞİTİMLERİ’ KAPSAMINDA “DUYGUSAL ZEKA” KONULU WEBİNAR DÜZENLENDİ.

Giriş Tarihi :

28 Mayıs 2022 - 17:02

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2022 - 17:02

NEVÜ NEVEMM “Duygusal Zeka” konulu webinar düzenledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitimde Mükemmeliyet Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVEMM) tarafından ‘Eğitici Farkındalık Eğitimleri’ çerçevesinde ’Duygusal Zeka’ konulu webinar düzenlendi.

NEVEMM tarafından hazırlanan ve Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Samancı’nın eğitici olarak katıldığı ’Duygusal Zekâ’ konulu webinara NEVÜ akademik personeli ile öğrenciler katıldı. Arş. Gör. Ersoy Çarkıt’ın moderatörlüğünde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen webinarda Prof. Dr. Osman Samancı, duyguların insan yaşamındaki öneminden söz ederek duygusal zekâ ve akademik zekânın farkına değindi. Duygusal zekânın boyutlarını açıklayan Prof. Dr. Samancı, duygusal zekânın yaşamın birçok alanındaki başarı için temel teşkil ettiğini örneklerle anlattı. Duyguların, düşünce ve davranışlarla ilişkisine değinen Prof. Dr. Samancı, eğitimcilerin davranışların ardındaki duygu ve düşüncelere de odaklanmaları gerektiğini vurguladı. Katılımcıların kendi duygusal zekâ düzeylerini bireysel olarak değerlendirmeleri için kısa bir uygulama yapan Prof. Dr. Samancı katılımcıların farkındalığını artırmayı hedefledi. Etkileşimli olarak devam eden webinar, Prof. Dr. Osman Samancı’nın soruları cevaplaması ve kapanış konuşması ile sonlandırıldı.

Prof. Dr. Osman Samancı

Prof. Dr. Osman Samancı, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümünde öğretim üyesidir. Temel Eğitim bölüm başkanlığı ve eğitim fakültesi dekan yardımcılığı yapan Prof. Dr. Osman Samancı’nın ’Okul ve Hayat Başarısında Ailenin Rolü’, ’Mutlu Aile Başarılı Çocuk’ ve ’Birleştirilmiş Sınıflarda Öğretim’ adlı 3 kitabı yayınlanmıştır. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış bir çok makalesi bulunan Prof. Dr. Osman Samancı, ’Aile Eğitimi’, ’Öğretmen Eğitimi’, ’Duygusal Zeka’, ’Yaşam Boyu Öğrenme’ ve ’Eğitim Liderliği’ gibi konularda bir çok ilde öğretmen, yönetici ve anne babalara yönelik seminerler vermektedir.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.