Norveç’te oklu saldırı dehşeti: 4 ölü - Gazete KonyaGazete Konya

16 Ekim 2021 - 18:07
Türkçe العربية English

Norveç’te oklu saldırı dehşeti: 4 ölü

NORVEÇ’İN KONGSBERG KASABASINDA BİR KİŞİNİN OKLU SALDIRISI SONUCU EN AZ 4 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ VE ÇOK SAYIDA KİŞİNİN YARALANDIĞI BİLDİRİLDİ.

Norveç’te oklu saldırı dehşeti: 4 ölü
Son Güncelleme :

13 Ekim 2021 - 23:45

24 Okuma

Norveç’in Kongsberg kasabasında bir kişinin oklu saldırısı sonucu en az 4 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Norveç’in başkenti Oslo’nun 82 kilometre güneybatısındaki Kongsberg kasabasında yerel saatle 18.30 sıralarında bir kişi okla insanlara saldırdı. Polis, saldırıda en az 4 kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını aktardı. Polis Sözcüsü Oeyvind Aas gazetecilere verdiği demeçte, saldırganın yakalandığını bildirerek, “Adam yakalandı. Şu anda sahip olduğumuz bilgilere göre, bu kişi eylemleri tek başına gerçekleştirdi” dedi. Saldırganın Drammen kasabasındaki bir polis karakoluna götürüldüğünü aktarıldı.

Kasabaya Oslo’da dahil olmak üzere komşu bölgelerden ek kuvvet gönderilirken, kasabanın bazı bölgeleri güvenlik kordonu altına alındı. Hayatını kaybedenlerin sayısının artması bekleniyor.

Polislere silahlanması talimatı verildi

Saldırıların ardından ülke çapındaki polis memurlarına derhal silah taşımaları talimatı verildi. Norveç’te polis memurları normalde silahsızdır ve gerektiğinde silahlara ve tüfeklere erişebiliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bu ekstra bir önlemdir. Şu ana kadar ulusal tehdit düzeyinde bir değişiklik olduğuna dair emare yok” denildi.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.