Özel çocuklar eserlerini sergiledi - Gazete KonyaGazete Konya

20 Ocak 2022 - 05:07
Türkçe العربية English

Özel çocuklar eserlerini sergiledi

ENGELİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZCE ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ÖĞRENCİLERİ, YIL BOYUNCA YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI SERGİLEDİ. ÖZEL ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Özel çocuklar eserlerini sergiledi
Son Güncelleme :

03 Aralık 2021 - 14:33

28 Okuma

Düzce Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergiledi, eserleri büyük beğeni topladı.

Düzce Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında 1 yıl boyunca meslek atölyelerinde yaptıkları eserleri görücüye çıkarttı. Okul bahçesinde açılan sergiye Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Özel öğrencilere mesleki yeterlilik ve beceri kazandırmak için kurulan okulda özel öğrenciler için başta büro yönetimi, el sanatları, güzellik ve saç bakım, İnşaat teknolojisi, mobilya, iç mekan tasarımı, konfeksiyon, tekstil, seramik cam, yiyecek içecek hazırlama branşlarında atölyelerde eğitimler veriliyor. Eğitimler sayesinde öğrencilerin meslek sahibi olması sağlanıyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde okul yönetimi ve öğretmenler tarafından günün anlam ve önemine uygun olması için yapılan etkinlikler kapsamında açılan sergide öğrenciler atölyelerinde yaptıkları magnet, biblo, Düzce’nin yöresel ürünlerinden oluşan eserleri yer aldı.

Bir gün boyunca okul bahçesinde sergilenecek olan eserler daha sonra öğrencilerin eğitimlerinde kullanılmak üzere satışa sunulacak.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.