Pursaklar Belediyesi’nden kadına şiddete yönelik farkındalık - Gazete KonyaGazete Konya

3 Aralık 2021 - 13:00
Türkçe العربية English

Pursaklar Belediyesi’nden kadına şiddete yönelik farkındalık

PURSAKLAR BELEDİYESİ TARAFINDAN 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE GÜNÜ’NDE KADINA ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURMAK AMACIYLA KADINA ŞİDDETİ ANLATAN VİDEO ÇEKİMİ YAPILDI.

Pursaklar Belediyesi’nden kadına şiddete yönelik farkındalık
Son Güncelleme :

25 Kasım 2021 - 12:45

24 Okuma

Pursaklar Belediyesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla video çekimi yapıldı.

Pursaklar Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü ve Kültür İşleri Müdürlüğü organizasyonunda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında Hanım Evleri Sahne Makyaj kursiyerleri tarafından kurgulanan videoda kadına yönelik şiddete dikkat çekildi. Kursiyerler tarafından yapılan kurguda, aile içi ve kadına yönelik şiddet çok yönlü olarak ele alındı.

Kadınlara uygulanan şiddetin hiçbir koşulda kabul edilemeyeceğini vurgulayan Başkan Ertuğrul Çetin, ‘‘Sahne makyajı kursiyerlerimiz ve hocamız 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet Günü farkındalığı için kurgu hazırladılar. Kadına yönelik fiziki, ruhsal yani kısaca her türlü şiddete sıfır tolerans diyoruz. Gerçek hayatta bu tür görüntüleri görmediğimiz bir dünya ümit ediyoruz’’ dedi.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.