beylikdüzü escort
Rusya Devlet Başkanı Putin: "Bakü ve Erivan arasında barış anlaşması imzalanmasını umuyoruz" - Gazete Konya
DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Rusya Devlet Başkanı Putin: “Bakü ve Erivan arasında barış anlaşması imzalanmasını umuyoruz”

RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN, ERMENİSTAN’IN BAŞKENTİ ERİVAN’DA DÜZENLENEN KOLEKTİF GÜVENLİK ANLAŞMASI ÖRGÜTÜ (KGAÖ) LİDERLER ZİRVESİ’NE KATILDIKTAN SONRA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “BAKÜ VE ERİVAN ARASINDA BARIŞ ANLAŞMASI İMZALANMASINI UMUYORUZ” DEDİ.

Giriş Tarihi :

23 Kasım 2022 - 21:28

Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 21:28

Rusya Devlet Başkanı Putin: “Bakü ve Erivan arasında barış anlaşması imzalanmasını umuyoruz”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan’ın başkenti Erivan’da düzenlenen Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) Liderler Zirvesi’ne katıldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Bakü ve Erivan arasında barış anlaşması imzalanmasını umuyoruz” dedi.

Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) Liderler Zirvesi, Ermenistan’ın başkenti Erivan’da düzenlendi. Zirveye katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ardından yaptığı açıklamada, Ermenistan Devlet Başkanı Nikol Paşinyan ile Dağlık Karabağ’a dair görüşme yaptıklarını söyledi. Üç ülke tarafından 2020, 2021 ve son olarak 2022’de Rusya’nın Soçi kentinde yapılan üçlü zirvenin ardından yayınlanan ortak bildirilerin uygulanmasının Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki barış anlaşmasının önünü açacağını söyleyen Putin, “Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerde kalıcı normalleşme, sınırların belirlenmesi, ulaşım ağlarının önündeki engellerin kaldırılması, insani sorunların çözülmesi daha önce yapılan anlaşmaların tutarlı bir şekilde uygulanması halinde sağlanabilir. En nihayetinde bunun Bakü ve Erivan arasında barış anlaşması imzalanmasının önünü açacağını umuyoruz” ifadelerini kullandı.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.