DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Samsun protokolü öğrencilerle ’Buğday Tanesi’ filmini izledi

İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SERKAN BAYRAM’IN HAYAT HİKAYESİNİN ANLATILDIĞI BUĞDAY TANESİ FİLMİ SAMSUN’DA GÖSTERİME GİRDİ. SAMSUN VALİSİ DOÇ. DR. ZÜLKİF DAĞLI, CANİK KAYMAKAMI MAHMUT HALAL VE CANİK BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM SANDIKÇI FİLMİ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE İZLEDİ.

Giriş Tarihi :

06 Aralık 2022 - 16:46

Son Güncelleme :

06 Aralık 2022 - 16:46

Samsun protokolü öğrencilerle ’Buğday Tanesi’ filmini izledi

İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın engelli bir birey olarak mücadelesini konu edinen ’Buğday Tanesi’ filmi Samsun’da gösterime girdi. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Kaymakamı Mahmut Halal ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı filmi öğrencilerle birlikte izledi.

1 yaşındayken bir buğday tarlasında çıkan yangın nedeniyle ellerinde ve yüzünde kalıcı yanıklar oluşan İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, uzun süren yoğun bakım ve tedavi süreçlerinin ardından hayata tutundu. Engelli Milletvekili Bayram’ın hayatta yaşadığı zorlukları anlatan hikayesi ise filmleştirildi. Samsun’da gösterime giren film, protokol üyeleri ve 300 öğrenci tarafından heyecanla izlendi.

Film sonu açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Dağlı, “Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek senaryolaştırılmış olan, ‘Buğday Tanesi’ filmini öğrencilerimizle Canik Kaymakamımızla, Canik Belediye Başkanımızla beraber izledik. Gerçekten çok duygusal bir filmdi. Engelli olmanın herkes için olabilecek bir konu olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gerektiğini özellikle belirtmek istiyorum. Tabii, burada bir engellinin hayata sıkı sıkı tutununca neler yapabileceğini, hayatta nasıl başarılı olacağını ve diğer engellilere, çevresine nasıl yardımcı olabileceğini bu film sayesinde görmüş olduk. Film çok etkileyici ve güzel yapılmış. Gerçek hayat hikayesinden esinlenilmesi bunun etkileyiciliğini arttıran bir faktör olmuş. Bu manada engelli vatandaş ve bireylerimiz için de ayrı bir duyarlılık oluşturmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum” dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ise “Film gerçekten çok güzel hazırlanmış. Hayatta her şeyle karşılaşma ihtimalimiz vardır. Bunun bilincinde olarak hayatımızı devam ettirmek durumundayız. Filmde de gördük ki herhangi bir fiziksel engel, yaşamımıza herhangi bir engel oluşturmuyor. İstenildiğinde, çaba sarf edildiğinde neler yapılabileceğini, hatta ve hatta diğer engelli vatandaşlarımıza da nasıl destek olabileceklerini Serkan Bayram milletvekilimizin hayatında görmüş olduk. Güzel ve duygusal bir film olmuş. Belki de bu film sayesinde, zihnimizde olan engelleri kaldırmış oluruz” diye konuştu.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ula esc link ekleyen arkadaş. Parasını ver yayınlayalım. Ayıp oluyor böyle. İllaki link ekleyeceksen Canını yerim. Bizde kazanalım. Adını koyalım bari. Mail adresimizden ulaş bana.