DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Siirt’te etçi ve kombine ırkların ilk buzağıları dünyaya geldi

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINCA DESTEKLENEN (ETKİYAP) ETÇİ VE KOMBİNE IRKLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ ÇERÇEVESİNDE ULAŞIM İMKÂNLARI KISITLI OLAN SİİRT’İN ŞİRVAN VE PERVARİ İLÇELERİNDE ÜCRETSİZ SUNİ TOHUMLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI.

Son Güncelleme :

27 Kasım 2022 - 14:13

Siirt’te etçi ve kombine ırkların ilk buzağıları dünyaya geldi

Tarım ve Orman Bakanlığınca desteklenen (ETKİYAP) Etçi ve Kombine Irkların Yaygınlaştırılması Projesi çerçevesinde ulaşım imkânları kısıtlı olan Siirt’in Şirvan ve Pervari ilçelerinde ücretsiz suni tohumlama çalışmaları yapıldı.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından yapılan suni tohumlamalar sonucu Şirvan ilçesi Küfre Mahallesi, Yolbaşı, Yalkaya, Çayağzı ve Yedikapı köylerinde ırk ve kalite olarak yüksek verime sahip olan etçi ve sütçü kombine ırkların ilk buzağıları doğdu. 2022 yılı sonuna kadar Pervari ve Şirvan ilçelerinde 500’ün üzerinde suni tohumlamanın yapılacağı belirtildi.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

Ula esc link ekleyen arkadaş. Parasını ver yayınlayalım. Ayıp oluyor böyle. İllaki link ekleyeceksen Canını yerim. Bizde kazanalım. Adını koyalım bari. Mail adresimizden ulaş bana.