Süleyman Varol: “Peygamberimizi ve onun mesajlarını her yönüyle doğru tanımalı ve gösterdiği yoldan ilerlemeliyiz” - Gazete KonyaGazete Konya

3 Aralık 2021 - 12:43
Türkçe العربية English

Süleyman Varol: “Peygamberimizi ve onun mesajlarını her yönüyle doğru tanımalı ve gösterdiği yoldan ilerlemeliyiz”

MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI (MMO) KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL, MEVLİD KANDİLİ İLE İLGİLİ YAYIMLADIĞI MESAJINDA, “PEYGAMBERİMİZİ VE ONUN MESAJLARINI HER YÖNÜYLE DOĞRU TANIMALI VE GÖSTERDİĞİ YOLDAN İLERLEMELİYİZ” DEDİ.

Süleyman Varol: “Peygamberimizi ve onun mesajlarını her yönüyle doğru tanımalı ve gösterdiği yoldan ilerlemeliyiz”
Son Güncelleme :

16 Ekim 2021 - 15:15

34 Okuma

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, Mevlid Kandili ile ilgili yayımladığı mesajında, “Peygamberimizi ve onun mesajlarını her yönüyle doğru tanımalı ve gösterdiği yoldan ilerlemeliyiz” dedi.

Varol, mesajında şunları söyledi:

“Mevlid Kandili Hz. Muhammed’in (s.a.v) doğduğu gün olarak bilinen özel ve mübarek bir gündür. Bu günü idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu mübarek günde Âlemlere rahmet olan Hz. Peygamber’in anılmasına ve anlaşılması gerekmektedir. Çünkü Peygamber efendimizin Dünya’ ya geldiği dönemde, insanlar her türlü değer ölçülerini yitirmişlerdi. İnsanlık tarihinin en önemli olaylarından biri olan bu özel günde Peygamberimizi ve onun mesajlarını her yönüyle doğru tanımalı ve gösterdiği yoldan ilerlemeliyiz. Maneviyata her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz, Dünyada ki bütün insanların ortak sorunu olan Covid salgını ve insanların yaşadığı sıkıntıların bertaraf edilmesi için bu mübarek günleri değerlendirmeliyiz. Mevlid Kandilinin, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olması dileğiyle, İslam Âlemi’nin Kandilini kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.