Suriye muhalefetinin Başkanı Muslat, ABD temaslarını değerlendirdi - Gazete KonyaGazete Konya

16 Ekim 2021 - 17:11
Türkçe العربية English

Suriye muhalefetinin Başkanı Muslat, ABD temaslarını değerlendirdi

SURİYE MUHALİF VE DEVRİMCİ GÜÇLER ULUSAL KOALİSYONU BAŞKANI SALEM EL MUSLAT, SURİYE’DEKİ SON GELİŞMELERE YÖNELİK ABD’DE YAPTIKLARI GÖRÜŞMELERİN OLUMLU GEÇTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Suriye muhalefetinin Başkanı Muslat, ABD temaslarını değerlendirdi
Son Güncelleme :

13 Ekim 2021 - 18:15

21 Okuma

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Salem El Muslat, Suriye’deki son gelişmelere yönelik ABD’de yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini söyledi.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Salem El Muslat, Florya’da koalisyon merkezinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Suriye’deki yaşanan son siyasi gelişmeleri ile ABD ve Ankara temaslarını değerlendiren Muslat, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Daha önce insani alanlarda daha çok görüşmeler yapıldığını bunun çok önemli önemli olduğunu dile getiren Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Salem El Muslat, siyasi boyutu daha çok vurgulamak istedikleri için Amerika’ya gittiklerini kaydetti.

BM Genel Sekreteri ile görüşmeler yaptıklarını aktaran El Muslat, “Orada diplomatiklerle görüşmelerimiz oldu. Bakanlarla, elçilerle ve diğer siyasi alanlar da ilgilenen arkadaşlarla görüştük. Özellikle Birleşmiş Milletler Genel Sekreteriyle görüşmeler yaptık. Ortak bir komisyon olarak gittik. Bu görüşmeleri daha çok yapmak istiyoruz ki pratik sonuçlar alabilmek için daha çok görüşmemeler yapmamız gerekiyor. Amerika ve Türkiye ile işbirliği yaparak çözümleri daha kolay elde edebiliriz. Onlardan olumsuz bir cevap almadık” ifadelerinde bulundu.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.