Suudi Arabistan’da Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi tam kapasite ibadete açılıyor - Gazete KonyaGazete Konya

3 Aralık 2021 - 13:58
Türkçe العربية English

Suudi Arabistan’da Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi tam kapasite ibadete açılıyor

SUUDİ ARABİSTAN, MEKKE’DEKİ MESCİD-İ HARAM VE MEDİNE’DEKİ MESCİD-İ NEBEVİ’NİN 17 EKİM’DEN İTİBAREN TAM KAPASİTEYLE İBADETE AÇILMASINA İZİN VERİLECEĞİNİ DUYURDU.

Suudi Arabistan’da Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi tam kapasite ibadete açılıyor
Son Güncelleme :

15 Ekim 2021 - 23:30

234 Okuma

Suudi Arabistan, Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi’nin 17 Ekim’den itibaren tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin verileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan’da korona virüs (Covid-19) tedbirlerinin gevşetilmesine yönelik adımlar devam ediyor. Söz konusu adımların bir parçası olarak, Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi’nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin verileceği duyuruldu. Suudi Arabistan medyasının İçişleri Bakanlığından bir yetkiliye dayandırdığı haberde ayrıca, önümüzdeki pazar gününden itibaren 2 doz aşı yaptıranlar için tedbirlerin hafifletileceği belirtilerek, açık alanlarda maske zorunluluğunun ve mesafe kuralının kaldırılacağı ifade edildi. Halka açık yerler, toplu ulaşım, restoranlar, sinemalar ve benzeri diğer alanlarda kapasite sınırlamasının kaldırılması yönünde karar alındığı belirtildi. Sayı sınırlaması olmaksızın düğün salonları ve benzeri yerlerde etkinliklerin yapılabileceği ve bu tür etkinliklere katılım için 2 doz aşı yaptırılması şartının getirileceği kaydedildi. Salgının gelişimine bağlı olarak kuralların değişebileceği de aktarıldı.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.