Ukrayna’da kaybolan Belaruslu aktivist Shishov parkta ölü bulundu - Gazete KonyaGazete Konya

17 Eylül 2021 - 15:17
Türkçe العربية English

Ukrayna’da kaybolan Belaruslu aktivist Shishov parkta ölü bulundu

UKRAYNA’DA DÜNDEN BU YANA KAYIP OLAN BELARUSLU AKTİVİST VİTALİY SHİSHOV EVİNİN YAKINLARINDAKİ BİR PARKTA ÖLÜ BULUNURKEN, POLİS OLAYA İLİŞKİN HEM CİNAYET HEM DE İNTİHAR SORUŞTURMASI YÜRÜTECEKLERİNİ DUYURDU.

Ukrayna’da kaybolan Belaruslu aktivist Shishov parkta ölü bulundu
Son Güncelleme :

03 Ağustos 2021 - 11:04

35 Okuma

Ukrayna’da dünden bu yana kayıp olan Belaruslu aktivist Vitaliy Shishov, evinin yakınlarındaki bir parkta ölü bulunurken, polis olaya ilişkin hem cinayet hem de intihar soruşturması yürüteceklerini duyurdu.

Ukrayna’da dünden bu yana kayıp olan Belarus Evi Derneği Başkanı Vitaly Shishov, başkent Kiev’deki evinin yakınlarındaki bir parkta ölü bulundu. Dün sabah saatlerinde evinden koşu yapmak için çıkan ve bir daha dönmeyen Shishov için polis köpeklerinin de katılımı ile gerçekleştirilen arama çalışmaları, muhalif dernek başkanının cansız bedenine ulaşılması ile sona erdi. Kiev polisi bu sabah yayınladığı açıklamada, Belaruslu aktivistin parkta ağaca asılı şekilde ölü bulunması nedeniyle olaya ilişkin hem cinayet hem de intihar soruşturması yürütüleceğini duyurdu. Polis intiharın yanı sıra intihar süsü verilmiş cinayet dahil her türlü ihtimali değerlendireceklerini bildirdi.

Öte yandan Ukrayna medyasına yansıyan haberlerde, Shishov’un cep telefonundan kaybolduğu gün birkaç arama yapıldığı, karşı tarafın açmasının hemen ardından ise aramanın sonlandırıldığı öne sürüldü.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.