beylikdüzü escort
Yalova’da ‘Toprağa Saygı’ yürüyüşü - Gazete Konya
DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Yalova’da ‘Toprağa Saygı’ yürüyüşü

ÜRKİYE EROZYONLA MÜCADELE AĞAÇLANDIRMA VE DOĞAL VARLIKLARI KORUMA VAKFI (TEMA) YALOVA İL TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN 14-20 KASIM EROZYONLA MÜCADELE HAFTASI NEDENİYLE “TOPRAĞA SAYGI” YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİ.

Giriş Tarihi :

24 Kasım 2022 - 14:14

Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 14:14

Yalova’da ‘Toprağa Saygı’ yürüyüşü

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Yalova İl Temsilciliği tarafından 14-20 Kasım Erozyonla Mücadele Haftası nedeniyle “Toprağa Saygı” yürüyüşü düzenledi.

“Biyolojik çeşitlilik, iklimimiz, şifamız, gıdamız ve mirasımızdır” sloganıyla düzenlenen yürüyüşe Yalova’daki 6 okuldan yaklaşık 500 öğrenci ve TEMA Gönüllüleri katıldı. Gazipaşa Caddesi’nde gerçekleştirilen yürüyüş 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Burada TEMA Yalova Merkez İlçe Sorumluluğunda Yalova Belediyesi katkıları ile açılan stantta biyolojik çeşitliliğe ve biyolojik çeşitlilik kaybının nedenlerine dikkat çekilirken erozyonla ilgili bilgi verildi. Yalova Belediyesi tarafından standı ziyaret edenlere özel olarak hazırlanan tohum dikim kiti hediye edildi.

TEMA Vakfı Yalova Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız, toprağın karasal biyolojik çeşitliliğe ev sahipliği yapan en temel doğal varlığımız olduğunu söyledi.

TEMA Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir etkinliklerine katılarak farkındalık oluşmasını katkı sunan herkese teşekkür etti.

IHA

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.