YTB’den Balkanlar’da yazarlık akademisi - Gazete KonyaGazete Konya

3 Aralık 2021 - 13:39
Türkçe العربية English

YTB’den Balkanlar’da yazarlık akademisi

YURTDIŞI TÜRKER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI (YTB), 27 KASIM-2 ARALIK ARASINDA KOSOVA’NIN PRİZREN ŞEHRİNDE “BALKAN EDEBİYAT VE YAZARLIK AKADEMİSİ” DÜZENLİYOR.

YTB’den Balkanlar’da yazarlık akademisi
Son Güncelleme :

25 Kasım 2021 - 10:30

20 Okuma

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kosova’nın Prizren şehrinde “Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi” düzenliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yurt dışında yaşayan vatandaşlar ile soydaş ve akraba topluluk mensuplarına yönelik çalışmalarına devam ediyor. YTB, Kosova’nın Prizren şehrinde 27 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında “Balkan Edebiyat ve Yazarlık Akademisi” düzenliyor. Akademiye Kosova, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Yunanistan ve Bosna-Hersek’ten 45 genç iletişimci katılacak.

Program, Balkanlar’da Türkçe düşünme, okuma ve yazma kabiliyetinin artırılmasına ve Türkçe’nin yurt dışındaki edebi ve akademik etki sahasının güçlendirilmesine katkı sunmayı hedefliyor. Bu çerçevede programa katılan genç

iletişimci ve yazarlar, yazılı anlatım becerilerinin geliştirilmesi, yazarlık, çift dilli düşünme ve yazma, Türkiye’de ve dünyada çocuk edebiyatı ve daha birçok konuda beş gün boyunca eğitim alacaklar. Etkileşimli ve uygulamalı yapılacak eğitimler sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecek.

IHA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.