DÜNYAGÜNDEM

ABD medyası: “Aksa Tufanı” operasyonu israi’in istihbaratını çökertti

İzzettin el-Kassam Tugayları'nın işgal rejimine yönelik başlattığı ve başarıya giden "Aksa Tufanı" operasyonu, dünya medyasında geniş yer buldu.

İzzettin el-Kassam Tugayları’nın işgal rejimine yönelik başlattığı ve başarıya giden “Aksa Tufanı” operasyonu, dünya medyasında geniş yer buldu.

Direnişçilerin TelAviv’e sızarak başarılı operasyon gerçekleştirmesi, dünya medyasında işgal rejimi istihbaratının “zaaflığı” ve HAMAS’ın başarısı olarak nitelendirildi.

ABD merkezli “New York Times”, medyasında yer alan haberlere göre, “İsrail’in savunma başarısızlıkları Hamas ve Gazze’ye yönelik stratejiyi değiştirebilir” başlıklı bir haber yayımladı. Haberde işgal rejiminin operasyonla ilgili istihbarat bilgilerine sahip olduğu ancak detaylara ulaşılamadığı iddia edildi.

Başarılı operasyon sonrasında dünyanın en iyi istihbarat servisleri arasında gösterilen Mossad’ın bunu nasıl kaçırdığı konusu tartışılıyor.

Direnişçileri, işgal edilen topraklara girmek ve ayrılmak için kullandığı bazı yöntemlerin, işgal rejimi sözde savunma yetkililerini şaşırttığına dikkat çekilen haberde, işgal rejiminin, şimdiye kadar HAMAS ve Gazze’yi istihbarat ağına dayanan bir stratejiyle izole ettiği ancak cumartesi sabahı gerçekleşen operasyonlarla bu stratejinin çöktüğü ifade edildi. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu