GÜNDEMKONYA

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır Beyşehir’de büyükelçi ağırladı

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır Beyşehir’de Bangladeş Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi M.Amanul Haq’ı ağırladı.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır Beyşehir’de Bangladeş Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi M.Amanul Haq’ı ağırladı.

Bangladeş Su Nilüferi Günü kapsamında ilçemizi ziyaret eden Büyükelçi Haq ve beraberindeki heyet, Beyşehir Gölü kıyısındaki Çiftlik Mahallesi’nde düzenlenen tekne turuna katılarak nilüfer bahçesini de ziyaret ettiler.

Büyükelçi Haq ve beraberindeki heyet, tekneyle bahçeye geldiklerinde hayran kaldıkları bahçede nilüfer çiçekleriyle hatıra fotoğrafları çektirdi. Haq ve beraberindeki heyet daha sonra göl kıyısında bulunan orman fidanlığına dostluğun bir nişanesi olarak fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır , “Bangladeş bizim geçmişten beri yanımızda destekçimiz olmuştur, Kurtuluş Savaşında verdikleri destekleri unutmak mümkün değildir. Şimdi ise yeni bir bağ daha ekleyerek Nilüfer Bahçemizin, Nilüfer Çiçeğimizin ışığında tekrar buluşuyoruz. Bangladeş, bayrağında bile Nilüfer Çiçeğini barındıran, ortak değer gördükleri bu çiçeğin bizim birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmede bir aracı olmasını temenni ediyorum.

Biz de bugünü bahar etkinliklerimiz kapsamında her yıl kutlamaya devam edeceğiz, Beyşehir’imizin değeri olan Nilüfer Çiçeğimizi de bu vesileyle her yıl kutlamış olacağız.

Biz Bangladeş’le kardeşiz, kardeş olarak biliyoruz. Bu sevgimiz ilelebet devam edecektir” dedi.

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu