KÜLTÜR SANAT

CSO Ada Ankara'da “I Musici" İle Vivaldi Şöleni Yaşandı

Türkiye’nin ve dünyanın en ünlü orkestralarının adresi olan CSO Ada Ankara; Uluslararası Orkestralar Serisi kapsamında ağırladığı “I MUSICI” ile sanatseverlere muhteşem bir konser deneyimi yaşattı. 1955’te Antonio Vivaldi’nin ‘Dört Mevsim’inin ilk stereo kaydını yapan I MUSICI aynı eserin yeni yorumlarıyla CSO Ada Ankara’da bahar havası estirdi.  

Yaklaşık 10 yıla yakın süredir Türkiye’deki hayranlarından uzak kalan I MUSICI bu uzun arayı 70. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında çıktıkları turnede CSO Ada Ankara’da verdiği muhteşem konser ile sonlandırdı. Sanatseverlerin yoğun ilgili gösterdiği prömiyer niteliği taşıyan konserde I MUSICI, ilk kez 70 yıl önce seslendirdikleri “Vivaldi’nin 4 Mevsimi”nin yeni düzenlemesi olan “Vivaldi & Verdi- Le Quattrro Stagioni” albümünden eserleri seslendirdi. Dinleyicileri büyüleyen bir performans sunan topluluk, müzikseverlere unutulmayacak bir konser deneyimi yaşattı.

CSO Ada Ankara Uluslararası Orkestralar Serisi, 26 Nisan’da dönem müziği sahasında uzmanlaşmış virtüöz sanatçılardan oluşan ünlü Il Pomo d’Oro ve  MET Opera başta olmak üzere dünyanın en önde gelen sahnelerinde yer alan prestijli ödüllerin sahibi Polonyalı kontrtenor Jakub Jozef Orlinski konseri ile devam ediyor.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu