DÜNYAGÜNDEM

Dışişleri Bakanlığından Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıya tepki

Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik tekrarlanan saldırıya tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik tekrarlanan saldırıya tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Danimarka’da dün bir kez daha kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve bayrağa yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıyı lanetlediklerini belirten Bakanlık, “Tüm uyarılarımıza karşın bu aşağılık saldırılara ifade özgürlüğü kisvesi altında izin verilmesi kabul edilemez. Bu konudaki tavrımız Bakanlığa çağrılan Ankara’daki Danimarka Büyükelçisine iletilmiştir.” dedi.

Açıklamanın devamında, “Avrupa’da son dönemde endişe verici şekilde artış gösteren İslam ve yabancı düşmanlığının somut örneği olan bu aşağılık saldırıya ve benzer nefret suçlarına karşı çok taraflı platformlarda ve ikili alandaki girişimlerimiz hiç şüphesiz sürecektir.

Danimarka’nın bu konudaki duyarsız tutumu ise dünyadaki tüm Müslümanların tepkisini çekmekte ve milyarlarca insanın rahatsızlığının dikkate alınmadığını göstermektedir. Bu nedenle mübarek Ramazan ayında devam eden bu tür provokasyonların önlenmesi ve tekrarlanmaması için caydırıcı tedbirler alınması talebimizi yineliyoruz.” ifadelerine yer verildi.(İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu