KÜLTÜR SANAT

Enerji Sektörünün İlk Kapsamlı Profesyonel Gelişim Programı Power MBA'in İkinci Dönemi Tamamlandı

Türkiye’nin lider özel sektör elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, profesyonel gelişim programı Power MBA’in Winter/23 ikinci dönemini tamamladı. Enerjisa Üretim ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi iş birliğinde hayata geçen program ile enerji piyasaları, üretim teknolojileri, veri analitiği, strateji, finans ve enerjinin geleceğine dair geniş bir içerik sunulurken çalışanların kariyer yolculukları da desteklendi.

Bilgi birikimini sürekli geliştiren, standartları belirleyen ve sektörün geleceğine yön veren enerji şirketi olma amacıyla projeler geliştiren Enerjisa Üretim, 2021 yılında başlattığı profesyonel gelişim programı Power MBA ile kariyerini enerji alanında sürdürmek isteyenlere eğitim fırsatı sunmaya devam ediyor. Enerjisa Üretim’in insan odaklı çalışan deneyimi yaklaşımı doğrultusunda Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi ile hayata geçirdiği Power MBA programının ikinci döneminde katılımcılar enerji sektörüne dair güçlü bir perspektif yakaladı.

Programın İkinci Döneminde 81 Mezun Verildi

Şubat ayında Winter/23 ikinci dönemi tamamlanan ve toplam 9 ay süren Power MBA programında Enerjisa Üretim çalışanlarının yanı sıra Türkiye ve yurt dışından 4 farklı ülkeden (Hırvatistan, Macaristan, Bulgaristan ve Sırbistan) enerji sektörünün değer zincirinde yer alan özel firma, kamu ve STK çalışanları katılım sağladı. Programda ayrıca; finans, enerji, bankacılık, danışmanlık ve mühendislik gibi birçok farklı sektörden katılımcılar yer aldı. Yaklaşık 128 saat süren ve yüzde 36 kadın, yüzde 64’ü erkek olan Power MBA’in ikinci döneminde toplam 81 kişi mezun oldu.

“Networking Event ile Katılımcılar Arası İlişki Ağını Güçlendirmek İstiyoruz”

Power MBA programının önümüzdeki yıllarda büyüyerek devam edeceğini belirten Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “Hayata geçirdiğimiz Power MBA’in bireysel çabalara ve takım olmaya dair yeni heyecanlar yaratacağına, merak duygusunu tetikleyeceğine, sektörü ve şirketimizi geliştirmeye dair yeni motivasyonlar oluşturacağına ve katılımcıların düşünce dünyasında fark yaratacağına inanıyoruz. Bu dönemki programı 35 farklı kuruluş ve 5 farklı ülkeden gelen katılımcılarımızla tamamladık. Önümüzdeki yeni dönemde katılımın daha da artacağını öngörüyoruz. Bu dönem, katılımcılar arası ilişki ağını güçlendirmek adına iki kere Networking etkinliği düzenledik ve santrallerimizin olduğu farklı noktada buluşmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmalar neticesinde ekip ruhu yaratma, ilişki kurma ve aynı sektörün farklı firmalarında çalışan kişiler için çok iyi bir birbirinden öğrenme fırsatı olduğu yönünde geri bildirimler aldık. Tüm bunlara ek, katılımcıların mezun olduktan sonra da kurulan bu güçlü bağı sürdürebilmesi adına Power MBA Alumni programını hayata geçirdik. Alumni ile öğrenme, gelişim ve etkileşi fırsatları sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Program içerikleri Enerjisa Üretim ile Sabancı Üniversitesi EDU Direktörü Dr. Cüneyt Evirgen ve Sabancı EDU Power MBA Program Koordinatörü Murat Kaya ile birlikte tasarlandı. Eğitimlerin ise 4 modülden oluştuğu aktarıldı. İlk 3 modülde enerji kaynakları ve teknolojileri, strateji ve yatırımlar, proje yönetimi, finans, mevzuat, çevre, iklim, sürdürülebilirlik, enerjinin geleceği, enerji depolama ve hidrojen teknolojileri, santral işletme ve bakımı, varlık yönetimi, ticaret, veri analitiği ve dijitalleşme gibi konular işlendi. Dördüncü modülde ise Enerjisa Üretim uzman çalışanlarının eğitmenliği ile işletme ve teknik konularına yer veriliyor. Power MBA’in bir sonraki döneminin ise 28 Nisan’da başlayacağı belirtiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu