EKONOMİ

GİSİDER, pozitif projelerle iş dünyasına umut oldu

Girişimciler ve İş Dünyası Derneği (GİSİDER) Başkanı ve Kreas Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Merve Çakır, bir yandan kendi işinde başarıdan başarıya koşarken bir yandan da 700’e yakın üyeye sahip girişimci derneğiyle faydalı projeler üretmeye devam ediyor.

İzmir’de ses getiren GİSİDER’in Başkanı Merve Çakır, “2019 Nisan ayında derneğimizi kurduk. Girişimcilere yön gösterici olmak için yola çıktık. Onların hayallerine ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamak. KOSGEB’ten hibe teşvikle işletmelerini kurup iş dünyasına dahil olmalarına yardımcı olmak amacıyla derneğimizi kurduk diyebiliriz.”
“Yaklaşık 680 vergi levhalı iş insanı derneğimiz bünyesinde yer alıyor. İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden girişimciler GİSİDER çatısı altında bir araya geliyor.560 girişimciye KOSGEB’ten hibe teşviğiyle firma kurdurduk. 370 kişiyi de iş sahibi ekmek kapısı açmasına vesile olduk.”

“Genç bir yönetim kurulu kadromuz var. Ayrıca arge çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Daha fazla girişimciye, Avrupa’ya açılmak isteyen tüm insanlara dokunmak istiyoruz. Bu yüzden de ne kadar çok kişiye ulaşırsak aktif bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hem ekonomiye katkı olsun hem de insanlara faydalı olmak için çabalıyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu