GÜNDEM

GSK Türkiye Otizmli Bireylere İstihdam Sağlıyor

GSK Türkiye, Tohum Otizm Vakfı ile gerçekleştireceği iş birliği kapsamında “Otizmli Bireylerle İş’te #Birlikte” sloganıyla otizmli bireylerin istihdamına yönelik öncü ve anlamlı bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Otizmli bireylerin profesyonel kariyerlerine destek olmayı amaçlayan proje ile GSK, bu bireylere merkez ofislerindeki çeşitli pozisyonlarda istihdam sağlayacak.

Kurumsal sosyal sorumluluk ve ESG (Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim) alanlarındaki stratejileri doğrultusunda pek çok paydaşla değerli projelere imza atan GSK TürkiyeTohum Otizm Vakfı iş birliğinde otizmli bireyleri iş hayatına kazandırma amacıyla; “Otizmli Bireylerle İş’te #Birlikte” ismi ile yeni bir istihdam projesini hayata geçiriyor.

GSK kültürünün öne çıkan odak noktalarından biri olan kapsayıcılık başlığından yola çıkarak, otizmli bireylerin kurumsal hayatta yer almalarına odaklanan projede işe alımların, GSK Türkiye Merkez ofisinde insan kaynakları, finans gibi departmanlarda tam zamanlı pozisyonlar için olması planlanıyor. 

Proje kapsamında, otizmli bireylerin hem iş dünyasına ve sosyal çevreye adaptasyonlarına hem de oryantasyon süreçlerine destek olacak bir iş koçu da şirket bünyesinde görev alacak. Bu program dahilinde GSK, uygun koşullar, doğru yönlendirmeler ve eğitimlerle otizmli yetişkinlerin merkez ofis ortamında çalışabileceklerini göstermeyi amaçlıyor.

Otizmli bireylerin iş dünyasında daha aktif rol almasının çeşitlilik ve kapsayıcılık politikalarındaki önemini vurgulayan GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kuyucu: “GSK Türkiye olarak gerek İK gerekse KSS ve ESG çalışmalarımız kapsamında hayata geçirdiğimiz her projemizde olduğu gibi, Tohum Otizm Vakfı iş birliğinde hayata geçireceğimiz projemizde de çeşitlilik ve kapsayıcılığın önemini ön planda tutmaktayız. Vakfın kıymetli katkıları sayesinde gerçekleştireceğimiz projemiz ile iş dünyasında fırsat eşitliğinin ön planda olduğu bir tutum sergilemeyi ve bu konuda öncü olmayı hedefliyoruz. “Otizmli Bireylerle İş’te #Birlikte” mottosuyla yola çıktığımız ve Türkiye’de otizmli bireylerin topluma kazandırılmasına olanak sağlayacak projemizin bu yöndeki farkındalık bilincinin artmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Böylesi değerli bir projede Tohum Otizm Vakfı’ndan danışmanlık almaktan mutluluk duyuyor, değerli destekleri için onlara teşekkür ediyoruz.” 

Projede danışman konumunda yer alan Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Burçak Karakaya konuyla ilgili şunları söyledi: “Tohum Otizm Vakfı olarak, GSK Türkiye iş birliğinde hayata geçirmeye hazırlandığımız otizmli bireylerin istihdamına yönelik projemiz için büyük heyecan duyuyoruz. Otizmli bireylerin iş ve sosyal hayata kazandırılması konusunda oldukça önemli bulduğumuz bu projenin temel amacı, otizmli yetişkinlerin beyaz yaka çalışanların bulunduğu bir ofis ortamında uygun koşullar sağlandığında ve gerekli eğitimler tamamlandığında iş koçlarının da desteği ile çalışabileceklerini göstermek. Bu kıymetli projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, projemizin otizm farkındalığı konusunda toplum bilincinin artması yolunda örnek teşkil etmesini diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu