EKONOMİ

Hepsiburada Ramazan'ın İlk Haftasına Dair Alışveriş Verilerini Paylaştı

Hepsiburada, Ramazan ayının ilk haftasına dair alışveriş verilerini paylaştı. “Ramazan Bereketi Burada” kampanyasıyla ve “Şimdi Al 3 Ay Sonra Öde” ile Hepsiburada müşterilerinin bütçelerini rahatlatmaya devam ediyor.

 

Hepsiburada’da Ramazan’ın ilk haftasını kapsayan tarih aralığında en çok temel tüketim gıda kategorisinden sipariş verildi. Küçük ev aletleri ve sofra malzemeleri ilgi çeken diğer kategoriler oldu. Küçük ev aletlerinin yıldızı airfryer olurken sofra malzemelerinde en çok masa örtüsü siparişi verildi.

Ramazan’ın Vazgeçilmezi Hurma

Hurma, Ramazan ayının vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaya devam ediyor. Hepsiburada’da geçen yıla kıyasla bu sene Ramazan’ın ilk haftasında hurma siparişlerinde artış görüldü.

Sağlıklı iftar ve sahurlar için “Airfryer”lara ilgi yüksek

Geçtiğimiz yılın yıldızı “airfryer” ürünlerine bu Ramazan’da da ilgi yüksek oldu. Sağlıklı ve pratik tariflerle iftar ve sahur yemeklerini çeşitlendiren airfryer siparişlerinde geçtiğimiz ramazan ayının ilk haftasına göre 10 kat artış görüldü. Ayrıca yumurta pişirme makineleri de en çok satan küçük ev aletleri arasında yer aldı.

Tatlılarda “Glutensiz Güllaç” Trendi

Ramazan ayının tatlılarından helva, tahin ve pekmez ise bu yıl büyük bir ilgiyle karşılandı. Hepsiburada’da helva, tahin ve pekmez ürünlerinde bu yıl %275 oranında artış görüldü. Hepsiburada’da güllaç siparişleri de geçen seneye kıyasla 2 kat arttı. Bu sene glutensiz güllaç da tatlılar arasında öne çıktı.

HepsiTürkiye’den ürünlerine ilgi

Hepsiburada’nın, yöresel üreticileri desteklemek üzere hayata geçirdiği HepsiTürkiye’den ürünlerine de Ramazan ayında ilgi fazla oldu. Hem yerel üretilen hem de sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihi olan HepsiTürkiye’den ürünleri arasında Ramazan’da en çok sipariş verilenler;  Fethiye tahini, Ayvalık Zeytinyağı, Tunceli Çemişgezek Dut Kurusu, Bursa Gemlik siyah zeytini, Kayseri mantısı, Elazığ Ağın kavrulmuş leblebisi olarak sıralandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu