DÜNYAGÜNDEM

İran: ABD ve İngiltere bölgeyi kaosa sürüklüyor

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, "ABD ve İngiltere'nin, bölgesel düzeydeki askeri eylemleri ve siyonist rejime destek vermeleri bölgeyi kaosa sürüklemektedir." dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, “ABD ve İngiltere’nin, bölgesel düzeydeki askeri eylemleri ve siyonist rejime destek vermeleri bölgeyi kaosa sürüklemektedir.” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, ABD ve İngiltere’nin Yemen’e yönelik hava ve füze saldırılarını kınadı.

Bu saldırıların Yemen’in egemenlik ve toprak bütünlüğünün ihlali ve uluslararası hukukuna karşı aykırı olduğunu söyleyen Kenani, saldırıların devamının uluslararası barış ve güvenliğe yönelik endişe verici bir tehdit olduğunu kaydetti.

Kenani, “ABD ve İngiltere’nin bölge ülkelerine yönelik askeri saldırıları bu iki ülkenin bölgedeki meşru olmayan hedeflerine ulaşmak için askeri yaklaşımını kullanma konusundaki yanlış politika ve yaklaşımının devamıdır. Bu, Washington ve Londra’nın bölgede savaş ve çatışmanın yayılmasını istemedikleri yönünde defalarca dile getirdikleri iddialarıyla çelişiyor. ABD ve İngiltere’nin, bölgesel düzeydeki askeri eylemleri ve Siyonist rejime destek vermeleri bölgeyi kaosa sürüklemektedir.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu