EKONOMİGÜNDEM

Karadeniz gazı mayıs ayı itibariyle evlerde kullanılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazı ile ilgili olarak, "Karadeniz gazı mayıs ayı itibariyle evlerde kullanılacak" açıklamasını yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazı ile ilgili olarak, “Karadeniz gazı mayıs ayı itibariyle evlerde kullanılacak” açıklamasını yaptı.

Bakan Dönmez, “20 Nisan’da bu tesise gelmiş oluyor, mayıs başı itibariyle de kullanıma arz etmiş olacağız. Mayıs ayı itibari ile vatandaşlar kullanılabilir hale getirilecek.” ifadelerine yer verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazı için tarih vererek, “Mayıs ayı itibariyle evlerde kullanılacak. 20 Nisan’da cumhurbaşkanı ile arkamdaki doğalgaz tesisine getirmiş olacağız, akabinde de kalibrasyon kontrollerimiz var. Yerli doğalgazın üretim maliyeti daha iyi olacak. 20 Nisan’da var. Büyük kısmını memnun edecek müjdeyi de paylaşacak.” dedi.

Dönmez, “Yerli doğalgazın üretim maliyeti ithal doğal gaza göre daha iyi olacak. Maliyet bazında önemli avantajda olduğunu söyleyebiliriz” diye kaydetti.

Enerji Bakanı, doğal gazın değerinin 500 milyar doların üzerinde olduğunu belirterek, “Bugün uluslararası piyasalardaki değeri yaklaşık 500 milyar doların üzerinde bir rakam. Artabilir.” açıklamasını yaptı. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu