GÜNDEM

Kemer’de halk oyunları yarışması düzenlendi

Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda organize edilen yarışmaya, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Semih Top ve Cansın Efir, Kemer Turizmci ve İş İnsanları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, Kemer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erdem Can, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barış Eryılmaz ile federasyon yetkilileri, dansçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yarışmalara 16 ekipten oluşan 250 dansçı katıldı. Yarışmalar, minikler geleneksel düzenlemesiz, yıldızlar geleneksel düzenlemesiz, büyükler düzenlemesiz, minikler düzenlemeli, yıldızlar düzenlemeli ve büyükler düzenlemeler kategorilerinde yapıldı.

Yarışmaya katılan dansçıların Kemer Belediyesi’nin kurduğu 240 metrekarelik sahnede sergilediği performanslar izleyenlerden büyük alkış topladı.

Teke Yöresine ait halk oyunlarının sergilendiği gecede, Kemer’de tatilini sürdüren yerli ve yabancı misafirler de dansçıları cep telefonlarıyla görüntüledi.

Yarışmalar sonrasında dereceye giren dansçılara ödülleri verildi. Dansçıların ödüllerini, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin ve protokol üyeleri verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu