SAĞLIK

Konak'taki can dostlar için aşı mesaisi

Konak Belediyesi veteriner hekimleri, şehrin sevimli sakinleri sokak hayvanlarının sağlıklı bir hayat sürdürmeleri için saha çalışmalarını hızlandırdı. Mevsime bağlı olarak paraziter hastalıklarda yoğunlaşma riski nedeniyle iç ve dış parazit aşılamasına ağırlık verilirken, ilçedeki sokak hayvanları kuduza karşı da aşılanıyor.

Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla beraber saha çalışmalarına hız verdi. Hem sevimli sokak hayvanlarının sağlığını hem de toplum sağlığını korumak için harekete geçen belediye ekipleri iç ve dış parazit ile kuduz aşıları öncelikli olmak üzere ilçe genelinde aşılama çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlkbaharla beraber özellikle pire, kene gibi parazitler ve uyuz hastalığına sebep olan parazitlerin artması nedeniyle iç ve dış parazit aşılaması ile yaz aylarında daha sık görülen kuduza karşı kuduz aşılamasına ağırlık verildi.

Aşı ve sağlık kontrolü tamam

Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün saha çalışmaları kapsamında Alsancak Nevvar – Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde öğretmen ve öğrencilerin sahiplendiği dört köpek ve on kedinin de iç dış parazit ve kuduz aşıları yapıldı. Belediyenin uzman veteriner hekimleri, aşılamanın yanı sıra, okulun bahçesinde yaşayan sevimli dostların sağlık kontrollerini de gerçekleştirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu