KÜLTÜR SANAT

Kukla Günü'nde eğlendiler!

Lüleburgaz Belediyesi’nin Dünya Kukla Günü’nde Gençlik Parkı’ndaki Yıldız Çocuk Kukla Atölyesi’nde gerçekleştirdiği etkinlikte çocuklar keyifli bir gün geçirdi. Lüleburgaz Belediyesi Kuklalar Sirki ve kentin maskotu Bilgeç ile eğlenen çocuklar, ahşap kukla yapımını da öğrendi. Öte yandan Başkan Gerenli de çocuklarla bir araya gelerek, çocukların eğlencesine ortak oldu.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Dünya Kukla Günü’nde Gençlik Parkı’nda gerçekleştirdiği kukla etkinliği çocuklardan büyük ilgi gördü. 4-10 yaş arası çocukların katılım sağladığı etkinlik gün boyu sürdü. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü personeli Egemen Göksu ve Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Hakları Birimi gönüllülerinin de yer aldığı etkinlikte çocuklar hem Kuklalar Sirki’yle eğlendi hem de kukla yapımını ve boyamasını öğrendi. Ayrıca Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli de çocuklarla bir araya geldi.

“Çocuklarla iç içeyiz”

Çocukların etkinliğine yaptığı ziyaretin ardından açıklama yapan Başkan Gerenli, çocuk dostu kent unvanlı Lüleburgaz Belediyesi’nin kentin birçok noktasında çeşitli günlerde çocuklarla etkinlikler gerçekleştirdiğini hatırlattı. Başkan Gerenli, “Kentimizin birçok noktasında çocuklarımızla etkinliklerle iç içeyiz. Dünya Kukla Günü çerçevesinde Gençlik Parkı’nda gerçekleştirdiğimiz kukla atölyesinde çocuklarımızın eğlencesine ortak olduk” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu