EKONOMİ

Massive Bio, Avrupa Birliği'ndeki Genişlemesini Sürdürüyor

Kanser hastalarını klinik deneylerle eşleştirmek için yapay zeka kullanan New York merkezli Massive Bio, Amerika Birleşik Devletleri dışında büyümeye devam ediyor.

Yapay zeka ve konsiyerj hizmetlerinden yararlanarak kanser hastalarını bulundukları yere veya mali durumlarına bakmaksızın onkoloji klinik araştırmalarıyla eşleştiren Massive Bio, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki genişlemesine devam ediyor. Şirket şu anda üç kıtada ve 12 ülkede, özellikle Avrupa Birliği’nde (AB) güçlü bir varlıkla faaliyet gösteriyor. *31 Ocak 2022’de uygulamaya giren ve Klinik Araştırmalar Yönetmeliği olarak bilinen yeni farmasötik mevzuatın kabul edilmesinin ardından AB, yüksek kamu şeffaflığı ve güvenlik standartları ile büyük ölçekte klinik araştırma yürütmek için klinik deney katılımcılarına elverişli bir ortam sunuyor. Massive Bio, bu mevzuattan yola çıkarak AB’de maddi ayak izi oluşturan ilk küresel onkoloji hastası işe alım şirketi olmayı hedefliyor. Massive Bio, kuruluşundan beri 650’si Amerika Birleşik Devletleri dışında olmak üzere 1.750 klinik tesisi destekliyor ve dünya genelinde 21 ilaç şirketi ve beş klinik araştırma kuruluşuyla ortaklığa sahip.

Massive Bio, 2015’teki kuruluşundan bu yana, şirketin küresel operasyonlarını genişletmek, pazarlama faaliyetlerini yoğunlaştırmak ve yeni ürünler geliştirmek için kullandığı 23 milyon dolardan fazla yatırımcı fonu aldı. Ek olarak, şirket birkaç üst düzey yöneticinin eklenmesiyle Avrupa’daki operasyonlarını genişletti.

CEO ve Kurucu Ortak Dr. Selin Kurnaz, geçen yılın Massive Bio için dikkate değer bir büyüme dönemi olduğunu belirtiyor. Şirketin ulaştığı önemli bir dönüm noktası, öngörülenden dokuz ay önce gerçekleşen 100 bininci hastasını kabul etmesiydi. Kurnaz, “Daha fazla kanser hastasının klinik deneylere ulaşmasına yardımcı olma misyonuyla yeni ekip üyeleri ekleme ve küresel ayak izimizi genişletme hedefiyle büyümeye devam etmeyi planlıyoruz. 2023’ün sonuna kadar 100’den fazla ilaç destekli klinik araştırmayı destekleyeceğiz ve 2024 ortasına kadar 250 bin kanser hastasına ulaşacağız. 2023’teki temel önceliğimiz işimizi, operasyonlarımızı ve yatırımlarımızı ölçeklendirmek” dedi.

Şirketin Amerika Birleşik Devletleri dışındaki strateji başkanı Toygun Rauf Onaran, Massive Bio’nun stratejisinin, kanser hastaları ve sağlayıcıları için kapsamlı küresel uzmanlık ve gelişmiş teknolojik mimariden yararlanan yenilikçi vizyonla yerelleştirilmiş hizmetler sağladığını söyledi. Onaran, “Massive Bio, klinik deneyleri tedaviye ihtiyacı olan kanser hastaları için daha erişilebilir hale getirmek için AB, İsrail, Türkiye ve Brezilya’da insan sermayesine, ortaklarına ve bir klinik ağına yatırım yapmaya devam ediyor” dedi ve ekledi: “Kanser hastalarının tedavi yolculuğuna katkı sağlayan lider kurumlar, hekimler ve diğer paydaşlarla stratejik ortaklıklar kurarak hizmet sağlayıcı ağımızı ve hasta tanımlama kanallarımızı genişletiyoruz. 2023’teki ülkeye özgü stratejilerimiz arasında İspanya, Polonya ve İsrail’deki hastane gruplarıyla stratejik ortaklıklar kurmak; Polonya, Fransa ve İspanya’daki laboratuvar ağları; İspanya ve Polonya’daki sağlık verileri sağlayıcıları; ve İtalya’da ülke çapında eczane zincirleri. Bu, pazardaki gereksinimlere ve mevcut kaynaklara dayalı olarak faaliyet gösterdiğimiz her ilçede uyguladığımız karmaşık ve özelleştirilmiş yaklaşımı gösteriyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu