EKONOMİ

Midas ikinci yılını kullanıcılarıyla kutluyor

Amerikan borsalarına ve Borsa İstanbul’a avantajlı komisyon oranları ile masrafsız yatırım yapma imkânı sunan yatırım uygulaması Midas, ikinci yılını geride bırakma heyecanını kullanıcılarıyla paylaşıyor. 

ABD borsaları ve Borsa İstanbul’da avantajlı komisyon oranları ile masrafsız yatırım yapma imkânı sunan yatırım uygulaması Midas, ikinci yılını geride bıraktı. 4 Nisan 2021’de ilk işlemin gerçekleştiği Midas’ta yatırım hesapları ile sadece ABD borsalarında işlem yapılabiliyordu. Midas, kurulduğu günden bu yana tüm kullanıcıları için yatırım yapmayı kolaylaştırmak adına önemli adımlar attı. ABD borsaları yatırımlarına ek olarak Borsa İstanbul’da da kolayca yatırım yapabilmeyi sağladı. Tüm bunlara ek olarak dolar alım satım yan hizmeti ile hem ABD borsaları hem de Borsa İstanbul’a tek platform üzerinden yatırım yapmayı kolaylaştırdı. Son olarak Midas yatırım hesapları ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün bir ürünü olan “Altın Sertifikası” yatırımları da mümkün hale geldi. 

Kullanıcılar Midas ile yatırım dünyasına kolayca adım atıyor 

Kullanıcılarının borsa dünyasında kolayca yatırım yapabilmelerini sağlayan Midas, uygulamaya kayıt olan 600 binden fazla kullanıcısına ABD borsaları ve Borsa İstanbul canlı verilerini ücretsiz olarak sağlarken, kullanıcılar finansal okuryazarlığa ilişkin içerikleri de uygulama üzerinden takip edebiliyor. Yatırım dünyasına adım atmak isteyenler, yatırım hesaplarını açarak dakikalar içerisinde yatırım yapmaya başlayabiliyor. 

Bunca yeniliğin ardından, kuruluşunun ikinci yılını büyük bir coşkuyla kutlayan Midas, bu coşkusuna kullanıcılarını da dahil etti ve uygulamanın kullanılmaya başlandığı ilk günden bu yana, her ay düzenli olarak Midas uygulamasını kullanan 100 kullanıcısına küçük hediyeler göndereceğini duyurdu. Yatırımcılara sağladığı kolaylıklarla sektörde öncü konumunu koruyan Midas, yatırımcılara daha iyi hizmet sunmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Midas’ın büyümesi global çapta ses getiriyor 

Amerikan borsaları ve Borsa İstanbul’a tek platformdan masrafsız ve rahatça yatırım yapma imkânı sunan Midas’ın 2022 yılında 10 kat büyüyerek 500 bin kullanıcıya ulaşması, Türkiye’nin yanı sıra Amerika’da da büyük ses getirmişti. Bu gelişmenin ardından dünyanın en büyük teknoloji borsası Nasdaq, bu başarıyı New York Times Meydanı’ndaki dev ekranda kutlamıştı. 

Kurulduğu günden bu yana toplamda 12 milyon dolar yatırım alarak yeni hizmetlerini kullanıcılarıyla buluşturmaya devam eden Midas, son dönemde gerçekleştirdiği TV reklamları ve açık hava iletişimleri ile birlikte hızla büyümeye devam ediyor. Şirket, ilerleyen dönemlerde kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek adına, çağrı merkezi ve halka arzlara katılım ile ilgili geliştirmeleri de hayata geçirecek. 

“Borsa yatırımlarında bizi tercih eden yüz binlerce kullanıcımız sayesinde bu noktaya geldik”
Midas CEO’su Egem Eraslan, “Yatırım işlemlerinizi avantajlı ve zahmetsiz şekilde yapabileceğiniz tek platform olma hedefiyle iki yıl önce çıktığımız bu yolda, başarılarımızın karşılığını hem Türkiye’de hem de global çapta görebilmek bizim için çok kıymetli. Sadece 2 yıllık bir Türk fintech olarak borsa yatırımlarında bizi tercih eden yüz binlerce kullanıcımız sayesinde bu noktaya geldik. Büyük bir coşkuyla kutladığımız ikinci yılımızda heyecanımızı kullanıcılarımızla da paylaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde de en önemli önceliğimiz yine kullanıcılarımıza daha iyi hizmet verebilmek olacak. Çalışmalarımızı bu bakış açısıyla ilerleterek birçok yeni hizmeti hayata geçireceğiz.” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu