TEKNOLOJİ

Paynet, Tedarikçi Ödemeleri ve B2B2C çözümleriyle şirketlerin işletme sermayesini daha etkin kullanmasını sağlıyor

Maliyetler artarken ulaşmanın zorlaştığı bu dönemde, şirketler için işletme sermayesini etkin kullanmak giderek daha kritik hale geliyor. Türkiye’nin sektöründe öncü kuruluşu Paynet de sunduğu çözümlerle şirketlerin vadelerini minimum seviyelerde tutmasını, özellikle nakit giriş çıkışlarının gerçekleşme tarihleri ve tutarlarının daha kesin olmasını sağlıyor. En önemlisi finansal operasyonlarını daha hızlı ve verimli hale getiriyor.

Son birkaç yılda özellikle pandemiyle birlikte tırmanışa geçen hammadde fiyatlarıyla üretim maliyetleri tarihi bir artış yaşadı. Artan tüketici talebine yanıt vermek için yüksek maliyetlerle daha fazla üretim yapmak zorunda kalan şirketlerin işletme sermayesi ihtiyacı da adeta katlandı. Finansmana ulaşmanın da zorlaştığı içinde bulunduğumuz yüksek enflasyonist dönemde şirketler, daha kolay ve verimli tahsilat yönetimine kritik önem veriyor.

Ödeme ve tahsilatı hızlandırıyor

Ödeme sistemleri sektöründe Türkiye’nin öncü kuruluşu Paynet de sunduğu birçok çözümle şirketlerin işletme sermayelerini daha etkin şekilde kullanmalarını destekliyor. Paynet’in Bayi Ağım çözümüyle, özellikle bayi ve alt bayiye sahip şirketlerin tahsilatlarını hızlı ve verimli şekilde gerçekleşiyor. Bayilerde yapılan ödemelerde tüm paydaşların payı Paynet Bayi Ağım çözümüyle otomatik olarak ilgili hesaplara geçiyor. Böylece ekstra hesaplama yapılmasına gerek kalmıyor ve zaman kaybı olmaksızın herkesin kârı otomatikman paylaştırılmış oluyor. Bu sayede firmalar nakit akşını daha kolay düzenleyebiliyor ve vadelerini minimuma indirme imkanı sağlıyor.

Finansal işlemler tek ekrandan yönetiliyor

Paynet’in PayPortal çözümü de üye iş yerlerinin finansal işlemlerini tek bir ekrandan hızlı ve verimli şekilde yönetmesini sağlıyor. Paynet üyeleri, ekstra bir ücret ödemeden, PayPortal üzerinden, tüm ödeme yöntemlerini (tedarikçi ödemesi, paykredi, paylink, açık bankacılık, sanal pos,vs) kullanabiliyor. Şirketler bu platform aracılığıyla finansal raporları, nakit akışları, vadesi gelmiş ödemeleri ve müşteri tahsilatları gibi işlemleri görüntüleyebiliyor. 

Nakit akışı anlık izleniyor

Paynet Açık Bankacılık hizmeti de işletmelerin farklı bankalardaki tüm hesaplarını tek ekrandan yönetmesine imkan tanıyor. Şirketler, farklı bankalarda bulunan hesap hareketlerini bu hizmetle tek bir platfom üzerinden takip edip raporlayabiliyor. Böylelikle, nakit akışını anlık olarak izliyor, ödeme ve tahsilat takibini de tek tuşla yapıyorlar.

18 aya kadar vade imkanı sunuyor

Tüm ticari kartlardan ödeme yapabilme ve 18 taksite kadar vade imkanı sunan, Paynet’in yeni çözümü “Tedarikçi Ödemeleri” ile işletmeler, tedarikçilerine taksitle ödeme yapıyor, çek-senet döngüsünden kurtuluyor. 
Finansal sağlığı korumanın formülü

Maliyetler her geçen gün artarken şirketlerin de işletme sermayelerini etkin kullanmak için tahsilat ve nakit akışına hiç olmadıkları kadar önem verdiklerini belirten Paynet Satış Direktörü Deniz Şensabah, bu dönemde çözümleriyle şirketlerin yanında olduklarını söylüyor. Şensabah, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Sadece ülkemizde değil tüm dünyada pandemi etkisiyle enflasyonist bir döneme girdik. Enflasyonist dönemlerde şirketlerin kârlı bir operasyon yürütmelerinin, finansal sağlıklarını korumalarının formülü nakit akışı dengesini sağlamak. Biz de çözümlerimizle şirketlerin nakit akışlarını yönetmelerini destekliyor, tahsilatlarını hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu