SAĞLIK

TUR 2023'ün Altıncı Etabında Kaza Geçiren Sporcu  Alessio Nieri Taburcu Oldu

TUR 2023’ün Altıncı Etabında Kaza Geçiren Sporcu 

Alessio Nieri Taburcu Oldu

 

8-15 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşen 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Bodrum-Selçuk etabında talihsiz bir kaza meydana gelmişti. Bitime 13 km kala Şirince’den iniş sırasında Birleşik Arap Emirlikleri takımı UAE Emirates’ten Ryan Gibbons ile İtalya’nın Green Project-Bardianicsf-Faizine takımından Alessio Nieri’nin yaptığı kaza sonucu Nieri, bariyerleri geçerek araziye düşmüştü.

Kazanın hemen ardından, TUR 2023 Sağlık Ekibi Koordinatörü İlker Cömert, Acil Sağlık Koordinatörü Dr. Esma Pehlivan, Acil Sağlık Müdahale Doktoru Dr.Ali Yapakçı ve Aydın il Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 ekiplerinin hızlı mudahalesiyle tedavisine başlanan 24 yaşındaki genç sporcu, sevk edildiği İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 10 gün sonra taburcu oldu.

Sporcunun hastanedeki tedavi sürecini Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetimi ve TUR 2023 Takım İlişkileri Koordinatörü Koray Turhan yakından takip etti.

Bisikletçiyi taburcu etmek ve ülkesine uğurlamak üzere Teknik Kurul Başkanı Yusuf Hitit, Türkiye Bisiklet Federasyonu Ulaşım Kurulu Üyesi Mustafa Karakuş ve Shimano Bisiklet Pazarlama Ekibi’nden Tuğçe Binay ve Mustafa Şirin hastaneye gelerek sporcuya destek oldu.

Tedavi süreci boyunca sporcuya destek vererek sürecin takipçisi olan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu; “Selçuk finişi öncesi ekranlara yansıyan görüntüler hepimizi endişelendirmişti. Son misafirimizi de sağ salim evine uğurlamaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Tedavisi tamamlanan ve taburcu edilen Alessio Nieri, Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun yakın ilgisinden çok memnun olduğunu belirtti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu