GÜNDEM

Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren ülke genelinde yeni bir yağışlı havanın etkisine girileceğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren ülke genelinde yeni bir yağışlı havanın etkisine girileceğini bildirdi.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, güney ve iç kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması; çarşamba günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de; perşembe günü tüm yurtta beklenen yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının, tüm yurtta mevsim normalleri civarında ve yer yer mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, çarşamba gününden itibaren yağış alan yerlerde azalarak mevsim normalleri civarına ve yer yer altına düşeceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunuyor.

Deprem Bölgesinde perşembe gününe kadar yağış beklenmiyor. Perşembe günü batıdan başlayarak yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor. Yağışların perşembe günü; Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş çevrelerinde; cuma günü; Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ ve Malatya çevrelerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının; deprem bölgesindeki illerde bir haftalık periyotta mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu